
De Hamvraag | Nele Maris (Maris Green Solutions): “De beste aanwervingen gebeuren aan de toog”
De Hamvraag met Nele Maris (Maris Green Solutions): "Is inclusief aanwerven een sleutel tegen de krapte op de arbeidsmarkt?"
De Hamvraag met Nele Maris (Maris Green Solutions): "Is inclusief aanwerven een sleutel tegen de krapte op de arbeidsmarkt?"
Alistar surft gretig mee op de grote consolidatiegolf in de IT-wereld. Na een reeks overnames in 2024 koos de toonaangevende speler in ERP & CRM, Modern Workplace, data, security en e-businessoplossingen begin dit jaar een nieuwe naam voor de holding. “Met Alistar willen we onze merken bundelen onder één dak en uitgroeien tot de absolute top in Europa.”
Ontdek hoe de bedrijfscultuur zorgt voor retentie van talent bij Het Peloton en bij Napoleon Games. Bij Het Peloton is de bedrijfscultuur nuchter, informeel en continu van elkaar leren. Napoleon Games bekijkt elke aanwerving door de bril van zijn bedrijfscultuur.
In deze rubriek gaat Hilde Schuddinck, co-ceo Voka Oost-Vlaanderen, op zoek naar mensen die haar inspireren, enthousiasmeren en motiveren. Deze keer ging ze op pad met Elke Haemelynck, ceo van Happy Humans.
Vincent Van Peteghem en Anneleen Van Bossuyt zijn Oost-Vlaamse leeftijdsgenoten, studeerden aan dezelfde universiteit en bekleden nu een ministerambt in de nieuwe federale regering. Een onderonsje tussen twee ministers met fiere universitaire wortels, stevige dadendrang en veel zin voor (financieel) realisme.
“We wilden geen regeltjes uit onze duim zuigen. Daarom deden we bewust een beroep op experts en leerden we heel wat bij via het Voka Welt-traject”.
Een eerste job kiezen is nog al te vaak een aartsmoeilijke keuze. Maar liefst 11 werkgevers uit Zele openden daarom op woensdag 2 april hun deuren. Zo kregen de jongeren een unieke inkijk op de werkplaatsen waar ze, vroeg of laat, aan de slag kunnen gaan en wat daarvoor nodig is. Voka Oost-Vlaanderen, Gemeente Zele en Olvi-Pius X bundelden de krachten en stuurden de toekomstige werkkrachten op ontdekkingstocht.
Op maandag 31 maart 2025 verruilde Willy Naessens (86) het tijdelijke voor het eeuwige. Een eerbetoon aan een volbloed ondernemer, even scherpzinnig als flamboyant.
Voka Oost-Vlaanderen verneemt met grote droefheid het overlijden van Willy Naessens, die op maandag 31 maart 2025 in besloten kring, omringd door zijn dierbaren, is heengegaan.
Onze industriële bedrijven in een internationale competitie benadelen door onverantwoorde stakingen -nota bene in ongeveer het enige land met een automatische loonindexatie en dus een automatische koopkrachtbescherming - is een aanslag op onze toekomst
Digitale transformatie is essentieel voor het verbeteren van toegankelijkheid en kwaliteit in de zorgsector, een visie die wordt gedeeld door Sander Bijl van BeterDichtbij en Tom Brysens van de Voka Health Community.
Voor wie het zich zou afvragen: de leasefietsen zijn in ons land met 118.757 (in 2023). Het aantal leasewagens op de baan schommelt volgens de Belgische Federatie van Voertuigen Verhuurders Renta daarentegen rond de 535.000.
Dossier: BouwsectorDigitalisering en robotisering zijn straks twee steunpilaren in de bouwsector. Met artificiële intelligentie als extra fundering.
Dossier: BouwsectorMeer nood aan woningen betekent creatiever omspringen met oplossingen. Dat betekent ook ruimtes delen met elkaar, zoals bij cohousing het geval is.
Dossier: BouwsectorVan nulgroei tot een golf van faillissementen. Het gaat de bouwsector niet voor de wind en op korte termijn zit er weinig beterschap aan te komen. Nochtans is de residentiële woningnood nijpender dan ooit.
De Japanse multinational Ajinomoto fungeert onder meer als cruciale toeleverancier voor de farmaceutische sector, een branche waarin je niet zonder slag of stoot vernieuwingen doorvoert. “Het laaghangend fruit is al lang geplukt. Voor veranderingen die implicaties hebben op het eigenlijke productieproces, moeten we sowieso onze klanten meekrijgen.”
Wie groeit, kent groeipijnen. En moet snel kunnen schakelen tijdens het schalen. In deze rubriek gaan we elke maand dieper in op een groeipijn van jonge scale-ups. Deze keer is het de beurt aan Toddle & Tumble, de onderneming van Kim Kenis die bewegingslessen aanbiedt voor kinderen en hun ouders.
Op donderdag 27 maart 2025 wordt een jobbeurs georganiseerd in de Chocolate Academy van Barry Callebaut in Lebbeke - Wieze om de getroffen medewerkers te ondersteunen.
Dit artikel belicht de impact van cyberaanvallen op het bedrijfsleven in Vlaanderen en biedt inzichten in hoe bedrijven zich effectief kunnen beschermen.
Een goed ontworpen incident response plan (IRP) is essentieel om snel en efficiënt te reageren op beveiligingsincidenten en de impact ervan te minimaliseren.
Dit artikel biedt een overzicht van de meest voorkomende cyberdreigingen waarmee bedrijven vandaag de dag worden geconfronteerd.
Het Toezichthoudend orgaan van het havenbedrijf stelde Cas König aan als de nieuwe CEO van North Sea Port. Voka|VeGHO feliciteert Cas König van harte met zijn benoeming als CEO van North Sea Port.
Wie groeit, kent groeipijnen. En moet snel kunnen schakelen tijdens het schalen. In deze rubriek gaan we elke maand dieper in op een groeipijn van jonge scale-ups. Deze keer is het de beurt aan we are, een jonge Gentse scale-up die software op maat ontwikkelt die perfect aansluit bij de unieke behoeften van hun klanten. Co-founder Guillaume Vande Maele deelt zijn tips voor deze groeipijn: Hoe werf je nieuwe medewerkers aan die passen binnen jouw (scale-up)-cultuur?
Minister van Defensie, Theo Francken (N-VA), bevestigt dat het nieuwe 'kwartier van de toekomst' niet in Geraardsbergen, maar in Ursel (Aalter) zal komen. Geert Moerman, gedelegeerd bestuurder bij Voka Oost-Vlaanderen, reageert: “De beslissing om de nieuwe legerbasis in Ursel te bouwen, is een goede zaak voor zowel de economische als strategische toekomst van Oost-Vlaanderen. Dit zal een breed hefboomeffect hebben voor de volledige regio. Tegelijk vragen we bijkomende aandacht voor de socio-economische uitdagingen in de Denderstreek”
Maak een profiel aan voor:
Ben je Voka-lid? Dan krijg je ook: