
CSRD-uitstel tot 2028 definitief: wat betekent dit voor jouw bedrijf?
De Europese Unie en de Belgische ministerraad hebben het uitstel van de CSRD-rapportering formeel goedgekeurd. Wat betekent dit voor jouw bedrijf?
De Europese Unie en de Belgische ministerraad hebben het uitstel van de CSRD-rapportering formeel goedgekeurd. Wat betekent dit voor jouw bedrijf?
BelOrta, Smulders en Willemen Groep - drie bedrijven uit de regio Mechelen-Kempen - horen bij de eerste bedrijven ter wereld die zich 'SDG Ambassador' mogen noemen.
De Europese Commissie stuurt aan op een tussentijdse emissiereductiedoelstelling van -90% in 2040. “Doelenfetisjisme leidt niet noodzakelijk tot versnelde emissiereductie”, waarschuwt Voka.
Een nieuwe studie toont aan dat de Vlaamse industrie tussen 450 en 700 miljoen euro misloopt aan klimaatmiddelen.
Na een lange stilte en onduidelijkheid, heeft de Vlaamse regering op 20 juni een belangrijke stap gezet richting meer rechtszekerheid over de aanpak van PFAS-verontreiniging in de bodem.
Voka - Kamer van Koophandel West-Vlaanderen lauwerde op dinsdag 24 juni 52 bedrijven voor hun prestaties binnen het begeleidingstraject Voka Charter Duurzaam Ondernemen (VCDO).
Maar liefst 89 Oost-Vlaamse bedrijven ontvingen op donderdag 19 juni het Voka Charter Duurzaam Ondernemen (VCDO). Het certificaat is een belangrijke erkenning voor hun geleverde duurzaamheidsinspanningen van het voorbije jaar en wordt jaarlijks uitgereikt door Voka, het Vlaams netwerk van ondernemingen.
Bij Voka vzw en Voka Shared Services geloven we sterk in de kracht van duurzaam ondernemen. Daarom engageerden we ons opnieuw voor het Voka Charter Duurzaam Ondernemen (VCDO).
Bedrijven die resoluut de strategische kaart van duurzaamheid trekken, wapenen zich voor de toekomst. Hoe vergaat het de Oost-Vlaamse deelnemers aan het Voka Charter Duurzaam Ondernemen en wat zijn voor hen de drempels? Wij maakten de balans op.
Maatwerkbedrijf Oesterbank telt een 500-tal medewerkers, verspreid over 3 vestigingen in Oostende, Blankenberge en Nieuwpoort. 430 medewerkers daarvan ervaren een afstand tot de reguliere arbeidsmarkt.
“Vlakke structuur bevordert intern ondernemerschap”Een grote overname, een magazijnuitbreiding en een duurzame innovatie: het zijn 3 signalen dat het crescendo gaat met Carpenter Belgium.
Voor eerste keer ook prijs voor 'Duurzame Topper'
Op 12 juni 2025 hebben 52 bedrijven uit de regio Mechelen en Kempen het Voka Charter Duurzaam Ondernemen (VCDO) gekregen. Dat meldt Voka Mechelen-Kempen. De bedrijven hebben een recordaantal van 750 'groene' acties ondernomen.
Sustainable Aviation Fuel (SAF) speelt een cruciale rol in het verduurzamen van de luchtvaartsector. In België ontbreekt het momenteel aan een strategische visie op dit gebied, waardoor de economische voordelen aan ons voorbij dreigen te gaan. Voka pleit ervoor om SAF hoger op de politieke beleidsagenda te plaatsen.
Voedingsbedrijven kunnen binnen hun doorgaans grootschalige productieprocessen niet zomaar experimenteren om potentiële verbeteringen te implementeren. Voor hen en hun leveranciers is VEG-i-TEC een godsgeschenk.
Daikin Europe is een dochteronderneming van het wereldwijd actieve Daikin Industries, dat klimaatbeheersystemen produceert. Het hoofdkwartier van Daikin Europe bevindt zich in Oostende en de vestiging bedient meer dan 126 landen in Europa, het Midden-Oosten en Afrika.
Als ondernemer resoluut kiezen voor elektriciteit in plaats van fossiele brandstof? Het is niet altijd even evident om die stap te zetten, want er zijn soms heel wat praktische obstakels.
Duurzaam, slijtvast en oerdegelijke mechanische eigenschappen: het zijn maar enkele van de redenen waarom talrijke industriebedrijven voor hun heftrucks en ander zwaar belast rollend materieel voor volrubberbanden kiezen.
WAAK levert via een gediversifieerd dienstenaanbod sinds 6 decennia toegevoegde waarde aan de economie. Het maatwerkbedrijf werd in 1965 opgestart en groeide met 2.080 medewerkers uit tot het grootste van Vlaanderen.
Een houten paneel of de traditionele haag als afsluiting van jouw woning? Veel mensen blijven ervoor kiezen, al opteren ook almaar meer consumenten, bedrijven en hotels voor stijlvol vlechtwerk. Het is een specialisatie waar Forest Avenue sinds 2 decennia in thuis is.
Projectontwikkelaar Ciril realiseert al meer dan 35 jaar residentiële, bedrijfs-, kantoor- en retailprojecten, met de focus op binnenstedelijke vastgoedontwikkeling. Ciril kiest voor een duurzame aanpak in alle geledingen van het bedrijf. Nu willen ze ook de partijen met wie ze samenwerken, inspireren om mee in het duurzame verhaal te stappen.
De Hasseltse techscale-up The Safe Group timmert stevig aan de weg. De roots van het jonge bedrijf liggen in de festivalwereld, maar intussen bouwde het bijna dertigkoppige team een solide reputatie uit bij bedrijven, publieke diensten, steden en gemeenten. Managing partner Pieter Jouck legt uit hoe The Safe Group dankzij een slimme aanpak van aanbestedingen én een nauwe samenwerking met Voka – KvK Limburg sterk blijft groeien.
Tijdens dit webinar gaan we dieper in op de nieuwe Europese Packaging and Packaging Waste Regulation (PPWR) en wat deze betekent voor bedrijven actief in de voedings- en drankensector in Oost-Vlaanderen. Onze gastspreker is Joyce Buysse, expert in verpakkingswetgeving bij AMNorman. Joyce belicht de concrete gevolgen van de PPWR, reikt praktische inzichten aan en beantwoordt de vraag: hoe bereiden bedrijven zich vandaag het best voor op deze veranderingen?
De organisatie Indigo Plus zorgt voor persoonlijke begeleiding van mensen met een autismespectrumstoornis, onder meer door hen te stimuleren in de richting van een job in het gewone arbeidscircuit.
Maak een profiel aan voor:
Ben je Voka-lid? Dan krijg je ook: