Zes Limburgse bedrijven dingen mee naar Innovatie Award 2025
Aperam, Atlas Copco, Clean Water Global, Out of Use, Senhive en SOLiTHOR. Een van deze zes bedrijven wordt de opvolger van Aerobel als laureaat van de Innovatie Award.
Aperam, Atlas Copco, Clean Water Global, Out of Use, Senhive en SOLiTHOR. Een van deze zes bedrijven wordt de opvolger van Aerobel als laureaat van de Innovatie Award.
2025 was een jaar van engagement, groei en impact. Een jaar waarin we, samen met jullie, onze leden, opnieuw hebben bewezen waarom een sterke werkgeversorganisatie onmisbaar is voor het Limburgse ondernemerschap.
De Limburgse verre export blijft in 2025 onder druk staan door een combinatie van geopolitieke spanningen, een vertragende wereldeconomie en toenemende protectionistische tendensen. Dat blijkt uit de nieuwste analyse van het Exportloket van Voka – KvK Limburg.
Ondernemersclub VIP Op maandag 5 januari 2026 vond de Nieuwjaarsreceptie van Ondernemersclub VIP plaats. Dit jaar waren er 150 ondernemers aanwezig in de showroom van A&M in Pelt. Bekijk hier alle foto's
Ondernemersclub Zonhoven Op dinsdag 6 januari 2026 vond de nieuwjaarsreceptie van Ondernemersclub Zonhoven plaats. Dit jaar waren 175 ondernemers te gast op het gloednieuwe KMO-park De Berken. Tijdens de avond gaf Davy Fraiponts na 4 jaar het voorzitterschap door aan Geert Helsen. Bedankt Davy en proficiat Geert! Bekijk hier alle foto's
2.100 ondernemers, politici en genodigden verzamelen samen op de Invitito van Voka – Kamer van Koophandel Limburg in FRAME Hasselt.
2026 brengt gemengd startersnieuws voor Limburg. Vorig jaar werden in onze provincie 9.398 nieuwe ondernemingen opgestart. Dat is bijna 5% minder dan in 2024, toen Voka – KvK Limburg nog 9.869 starters rapporteerde.
Voka – KvK Limburg stelt na een uitvoerige analyse van de meerjarenplannen van de Limburgse steden en gemeenten vast dat de fiscale druk op bedrijven toeneemt. Tegelijkertijd neemt ook de schuldenlast toe in heel wat gemeenten.
De Limburgse economie kende in 2025 een gemengd verloop, met duidelijke contrasten ten opzichte van 2024. Het aantal starters daalde opnieuw en ook de exportwaarde en het aantal verkochte voertuigen kende een stevige terugval. Daartegenover stond een heropleving in de bouwsector.
Voka - KvK Limburg verwelkomt het akkoord dat de Vlaamse regering heeft bereikt rond vergunningen. Dit akkoord is de noodzakelijke solide basis om de vergunningenknoop in Vlaanderen en Limburg eindelijk te ontwarren. De regering volgt de belangrijkste aanbevelingen van de expertencommissie.
Deze rubriek is voorbehouden voor nieuws van onze leden. Want die zitten niet stil. Iedere dag verwezenlijken ze nieuwe dromen en gaan ze nieuwe uitdagingen aan. Wij zetten al die bedrijvigheid met veel plezier in de bloemetjes!
Deze rubriek is voorbehouden voor nieuws van onze leden. Want die zitten niet stil. Iedere dag verwezenlijken ze nieuwe dromen en gaan ze nieuwe uitdagingen aan. Wij zetten al die bedrijvigheid met veel plezier in de bloemetjes!
Deze rubriek is voorbehouden voor nieuws van onze leden. Want die zitten niet stil. Iedere dag verwezenlijken ze nieuwe dromen en gaan ze nieuwe uitdagingen aan. Wij zetten al die bedrijvigheid met veel plezier in de bloemetjes!
Ondernemers zijn meer dan ondernemers alleen. Met deze rubriek willen we de persoon achter een bedrijf voorstellen aan de hand van enkele leuke en persoonlijke vragen.
Ondernemers zijn meer dan ondernemers alleen. Met deze rubriek willen we de persoon achter een bedrijf voorstellen aan de hand van enkele leuke en persoonlijke vragen.
Welkom bij ‘Spotlight’, waar we de schijnwerpers richten op talent dat het kloppende hart van Limburgse bedrijven vormt. In deze rubriek gaan we in gesprek met de mensen achter de schermen, de medewerkers die elke dag opnieuw bijdragen aan het succes en de groei van hun organisaties.
Welkom bij ‘Spotlight’, waar we de schijnwerpers richten op talent dat het kloppende hart van Limburgse bedrijven vormt. In deze rubriek gaan we in gesprek met de mensen achter de schermen, de medewerkers die elke dag opnieuw bijdragen aan het succes en de groei van hun organisaties. Deze maand: Robby Pachen van Fryns
Valeska Meers is COO van Geenard Elektro, een Lanakens familiebedrijf gespecialiseerd in elektrotechniek.
Vanuit de Bottelarij in Ulbeek bouwt Ann Debock elke dag aan een inclusief verhaal dat uitgaat van wat wél kan. Met AKSI doet ze mensen groeien die elders uit de boot vallen. Als Voka-ambassadeur voor Wellen slaat ze de brug tussen ondernemers en sociale economie.
Limburg staat opnieuw op een kruispunt. Terwijl de provincie vroeger telkens na een crisis opveerde – van de mijnsluitingen tot de sluiting van Ford – komt nu een ander vraagstuk op tafel: hoe houden we de welvaart vast in een tijd van vergrijzing, globalisering en razendsnelle technologische veranderingen? Die keuzes liggen vandaag op tafel in de nieuwe beleidsverklaring. Gedeputeerde voor Economie en voorzitter van POM Limburg Tom Vandeput en gouverneur Jos Lantmeeters blikken vooruit op wat dat betekent voor de volgende legislatuur.
In sectoren waar technische functies steeds complexer worden, wordt gerichte rekrutering een strategische HR-factor. De zoektocht naar sterk technisch talent is dan ook een van de grootste uitdagingen in de bouw en industrie, merkt Jonathan Hulsbosch. Met Vizir helpt hij Limburgse bedrijven om technische profielen te vinden die het verschil maken.
De zoektocht naar talent is al jarenlang een heet hangijzer in de bedrijfswereld. Michael Leliaert besloot na vijftien jaar ervaring in de HR-sector het heft in eigen handen te nemen en richtte HUMAGO op, dat bedrijven helpt om talent aan te trekken, te behouden en te ontwikkelen. “De beste technieker is niet per se een goede manager. Ik ga op zoek naar de ideale fit.”
Zowat elke radiostudio te lande. De nieuwswagens van het VRT-journaal. Maar ook: C-Mine in Genk, de Brusselse Ancienne Belgique… Ook al doet ‘Amptec uit Bilzen’ misschien geen belletje rinkelen, het werk van dit technische meesterbrein ken je sowieso. Hoe HR director Charlotte Willems haar team op dat niveau laat presteren? “Juniors met anciens laten meelopen: dat is de sleutel.”
Wie denkt aan kwalitatief gereedschap, denkt aan Stanley Black & Decker. De wereldwijde producent is gekend in elk huishouden, maar ook een vermaard merk als Stanley Black & Decker kampt met dezelfde HR-uitdagingen als elk ander bedrijf. “De jongere generatie vindt het belangrijk om een werkgever te hebben die hun waarden deelt. Ze willen zich gehoord en gezien voelen. Ze willen betrokken worden.
Maak een profiel aan voor:
Ben je Voka-lid? Dan krijg je ook: