Penetratietesten, bug bounty hunting, netwerkbeheer… voor Michiel Evers heeft IT weinig geheimen. Zijn echte passie ligt bij beveiliging en daarom richtte hij Breakpoint Security op, waarmee hij bedrijven beveiligt met allerlei cyberdiensten. “Het is mijn missie om bedrijven te beveiligen op lange termijn, in een betrokken samenwerking die focust op veilige data.”

Wie op zoek is naar gedegen cybersecurity, kan sinds kort bij Breakpoint Security aankloppen. “Als cybersecurity consultant leveren we vier cyberdiensten”, vertelt oprichter Michiel Evers. “We zijn gespecialiseerd in offensive security, het aanvallen van systemen om fouten op te sporen, wat we ethisch hacken noemen. Daarnaast zetten we sterk in op cloud security, secure development – code nalezen en reviewen op kwetsbaarheden – en security awareness. Zo geef ik bedrijfstrainingen rond phishing en andere online gevaren.”
Voor Michiel Breakpoint Security oprichtte, was hij al ettelijke jaren actief als freelancer in de wereld van cybersecurity. “Ik werd zelfstandige omdat ik een bepaalde skillset wilde inzetten die bij veel bedrijven gegeerd is”, vertelt hij. “Ik hield me al veel bezig met penetratietesten en bug bounty hunting. Dat gaf me veel voldoening. Als je bij de applicatie van pakweg Kinepolis, Brussels Airlines of VRT kritische fouten kan opsporen, krijg je echt het gevoel dat je iets beveiligd hebt.”
Drie pijlers
Bedrijven beveiligen staat dan ook centraal in Michiels missie met Breakpoint Security. “Ik wil bedrijven op lange termijn beveiligen. Dat doe ik op basis van drie pijlers. Ten eerste ben ik heel betrokken. Ik probeer me diep te integreren bij een klant, blijf in nauw contact en kan kort op de bal spelen. Dat wekt vertrouwen op, in beide richtingen. Daarnaast heb ik een grote passie voor security en wil ik die passie ook omzetten in iets nuttigs waar klanten veel aan overhouden.”
Ik zwem tegen de stroom in en werk mijn eigen visie uit, zelfs als het wat trager gaat.
Michiel Evers, Breakpoint Security
Maar de belangrijkste pijler voor Michiel is data privacy. “Over data privacy kan ik uren praten. Ik werk elke dag met gevoelige informatie en kom heel wat gevoelige data en rapporten tegen die op veilige locaties bewaard moeten worden. Van publieke cloud providers of closed source software ben ik dan ook geen fan: je weet niet wat er gebeurt met de data en geeft blind vertrouwen aan een systeem dat je niet kent. Daarom host ik al mijn systemen en applicaties voor Breakpoint Security op eigen infrastructuur. Ik maak gebruik van open source software die bekendstaat om hun privacygerichte aanpak en hanteer overal sterke encryptie. Veel cybersecuritybedrijven houden te weinig rekening met de confidentialiteit en integriteit van gevoelige documenten, maar voor mij is dat enorm belangrijk. We rapporteren niet via e-mail, maar via ons eigen secure klantenportaal. Data staat hier echt veilig.”
Doordachte start
In 2024 richtte Michiel officieel Breakpoint Security op. “Ik wilde mijn eigen ideeën en visie kunnen uitwerken in een Limburgs bedrijf dat dicht bij klanten staat. Klanten zoeken blijft een uitdaging, aangezien veel klanten op zoek gaan naar grote cyberbedrijven met een sterke reputatie. Het is dan ook mijn doel om een reputabel cyberbedrijf op te zetten en een echte vertrouwenspartner te zijn voor ondernemingen. Ik heb veel tijd gestoken in het zelf opzetten van veilige en robuuste systemen, applicaties en infrastructuur, en begin nu pas op snelheid te komen. Maar dat is oké: ik zwem tegen de stroom in en werk mijn eigen visie uit, zelfs als het wat trager gaat.”









