Overslaan en naar de inhoud gaan

Hoe pakken Vlaamse bedrijven de Chinese markt aan? En wat kan jij daarvan leren voor je eigen internationale groei? Tijdens de Global Tour: China krijg je een unieke blik achter de schermen bij vier Vlaamse topbedrijven die al sterk actief zijn op de Chinese markt.

Hoe pakken Vlaamse bedrijven de Chinese markt aan? En wat kan jij daarvan leren voor je eigen internationale groei? Tijdens de Global Tour: China krijg je een unieke blik achter de schermen bij vijf Vlaamse ondernemingen die al sterk actief zijn op de Chinese markt.

Tijdens deze inspirerende bedrijfstour ontdek je concrete exportverhalen, internationale groeistrategieën en de belangrijkste do’s & don’ts van zakendoen in China. In een exclusieve setting ga je in gesprek met ondernemers en experten die hun ervaringen delen, van eerste markttoegang tot lokale productie en partnerships.

We bezoeken vier toonaangevende bedrijven: Kim's chocolates, LAG, Orfit en Barco. Elk van hen heeft op zijn manier een sterke band met China, via productie, partnerships, toeleveringsketens of een groeiende afzetmarkt.

Ontmoet de bedrijven achter de Global Tour

Kim's Chocolates

Kim’s Chocolates is gespecialiseerd in fijne Belgische chocolade en exporteert vandaag meer dan 95% van zijn productie wereldwijd, waaronder naar China. Via een sterke B2B-focus levert het bedrijf chocoladetabletten, pralines en bulkproducten voor copacking op de Chinese markt.

Tijdens het bedrijfsbezoek ontdekken deelnemers hoe Kim’s Chocolates Belgische kwaliteit internationaal positioneert en inspeelt op kansen binnen de Chinese markt. Je krijgt een blik achter de schermen én concrete inzichten rond export, markttoegang, distributie en zakendoen met China.

LAG Trailers

LAG Trailers is een toonaangevende constructeur van opleggers, gespecialiseerd in brandstofwagens, tankopleggers en intermodale transportoplossingen. Vanuit de hoofdzetel in Bree werken dagelijks 430 medewerkers aan innovatieve en kwalitatieve transportoplossingen voor klanten wereldwijd.

Het bedrijf maakt deel uit van de internationale CIMC Group, een wereldspeler in de container-, oplegger- en tankindustrie. Met meer dan 60.000 medewerkers verspreid over China, Australië, de Verenigde Staten en Europa combineert LAG lokale expertise met de slagkracht van een globale groep.

Orfit 

Orfit is een Belgisch familiebedrijf en innovator in thermoplasten en composieten. Denk aan immobilisatiemaskers en positioneringtafels die een uiterst nauwkeurige radiotherapie voor kankerpatiënten mogelijk maken, thermoplastische platen voor het vervaardigen van prothesekokers, en spalkmaterialen voor revalidatie. Orfit is in meer dan 100 landen actief, met China als strategische groeimarkt waar men stap voor stap zijn aanwezigheid uitbouwt. 

BARCO

Wanneer je denkt aan beeldtechnologie, denk je aan Barco. Van ziekenhuizen en controlekamers tot boardrooms en bioscopen: wereldwijd helpt Barco professionals om sneller beslissingen te nemen, beter samen te werken en sterkere ervaringen te creëren.

Al meer dan 90 jaar combineert Barco technologische innovatie met een duidelijke toekomstvisie. Vandaag speelt artificiële intelligentie daarin een steeds grotere rol. Ook China neemt een belangrijke plaats in binnen de internationale werking van het bedrijf, met activiteiten in productie, verkoop en R&D. Tijdens dit bezoek krijg je een exclusieve inkijk in hoe Barco globale innovatie en lokale expertise samenbrengt om wereldwijd impact te maken.

Voor wie?

Deze tour is er voor zaakvoerders, sales managers en export managers die vandaag al zaken doen met China of er binnenkort willen starten.

Global Leaders

Kmo-portefeuille

Voor deze infosessie kan je ook gebruikmaken van de kmo-portefeuille. Jouw aanvraag dient te gebeuren ten laatste binnen de 14 dagen na de eerste sessie via www.kmo-portefeuille.be. Indien je beroep doet op de kmo-portefeuille, dien je nog btw op de volledige opleidingskost te betalen. 

Benodigde informatie kmo-portefeuille 

  • Het registratienummer van Voka – Kamer van Koophandel West-Vlaanderen: DV.O104126 
  • Type dienstverlening: opleiding 
  • Datum opleiding: 9 september 2026, 17 november 2026, 22 februari 2027, 15 april 2027 
  • Projectbedrag: € 780 voor leden, € 1170 voor niet-leden 
  • Aantal opleidingsuren: 12 
  • Thema: Internationalisering

Contactpersoon

Delphine Standaert

Adviseur Internationaal Ondernemen

Wanneer

Prijs

  • Voka-leden: 780 euro
  • Niet-leden: 1.170 euro

Voorwaarden

Om privacyredenen geven we mee dat op dit event mogelijk beeldmateriaal wordt gecreëerd - in vorm van foto en/of film - dat nadien via Voka-mediakanalen kan worden gebruikt.

Kosteloos annuleren kan enkel per mail naar de genoemde verantwoordelijke en dit uiterlijk tot 7 werkdagen voor aanvang van de opleiding. Bij laattijdige annulatie zal het volledige bedrag verschuldigd blijven. U kunt zich wel laten vervangen door een collega die aan de doelgroep voldoet.

Vraag het @ Voka

Een prangende vraag? Wij antwoorden binnen de 2 werkdagen!

Stel hier jouw vraag

Contactpersoon

Delphine Standaert

Adviseur Internationaal Ondernemen

Wanneer

Prijs

  • Voka-leden: 780 euro
  • Niet-leden: 1.170 euro

Voorwaarden

Om privacyredenen geven we mee dat op dit event mogelijk beeldmateriaal wordt gecreëerd - in vorm van foto en/of film - dat nadien via Voka-mediakanalen kan worden gebruikt.

Kosteloos annuleren kan enkel per mail naar de genoemde verantwoordelijke en dit uiterlijk tot 7 werkdagen voor aanvang van de opleiding. Bij laattijdige annulatie zal het volledige bedrag verschuldigd blijven. U kunt zich wel laten vervangen door een collega die aan de doelgroep voldoet.

Vraag het @ Voka

Een prangende vraag? Wij antwoorden binnen de 2 werkdagen!

Stel hier jouw vraag
Citymesh
Wiels
Titeca
WV - Accent
ING
SDWorx