Overslaan en naar de inhoud gaan
  • 15/05/2026

“Hoe meer je groeit, hoe meer ondernemen een teamsport wordt”

AIE-Services werkt voortaan vanuit een ruim pand op het nieuwe bedrijventerrein Zwarte Gat in Oostkamp. De systeemintegrator in de automatisatiewereld creëert daarmee de ruimte om verder te groeien, in projecten en in mensen. “Groei is geen doel op zich, maar een manier om de klant van a tot z te kunnen ontzorgen”, vertelt Christof Delandmeter.

AIE-Services

Het begon zoals wel vaker bij de zaakvoerder thuis, in 2021, maar daarvoor had Christof Delandmeter als industrieel ingenieur optie automatisatie-elektrotechniek al 10 jaar ervaring opgedaan als software- en projectingenieur. “In 2017 was ik in bijberoep voor mezelf begonnen. Corona zorgde voor wat vertraging, maar vanaf 2021 kon ik fulltime freelance voor Audi Brussel aan de slag. Na de vereffening besloot ik het freelancebestaan in te ruilen voor de projectwereld en begon ik een team uit te bouwen.”

AIE-Services staat voor Automation in Industrial IT & Elektro. “Voor industriële projecten waarvan het mechanisch gedeelte al gebouwd is, zorgen wij voor elektrische borden, fieldbekabeling, integratie met ERP-pakketten, SCADA-systemen voor visualisatie, het PLC-softwaregedeelte en de bijhorende commissioning. We zijn een integrator in de automatisatie in alle facetten van a tot z. We werken enerzijds voor machinebouwers. Anderzijds zijn er eindklanten die met een probleemstelling komen en voor wie we het volledige concept uittekenen. Een partner zorgt dan voor de mechanische constructie en de bevestiging van de robots, en wij doen alle automatisatie. Samen zorgen deze 2 soorten klanten voor een gevuld orderboekje.

We richten ons bewust niet op één sector. We hebben kennis uit automobiel, voeding, papier… We zijn van mening dat 70 à 80% van de projecten hetzelfde is qua methode en onderdelen, en 20 à 30% sectorgerelateerd. Met onze brede technische basis kunnen wij overal inspringen. Dat is onze sterkte. Onze klanten zijn streekgebonden, maar de projecten die we uitvoeren niet. We zaten onder meer al in Frankfurt, Leipzig en Marokko om onze klant te volgen.”

Onze klanten zijn streekgebonden, maar de projecten die we uitvoeren niet. We zaten onder meer al in Frankfurt, Leipzig en Marokko om onze klant te volgen.

Christof Delandmeter

“We groeien doordacht. Ons team telt nu 9 medewerkers. Mijn rechterhand Sigmund Dewachtere krijgt steeds meer operationele verantwoordelijkheid, en we zoeken nog iemand voor sales en engineering. We willen dit jaar vooral groeien in omzet en projecten. Om de klant volledig te ontzorgen, moet je expertise over verschillende facetten in huis hebben. Dat vereist voldoende FTE’s, en dus voldoende omzet om die aan te trekken. Mijn doel is om een mooi bedrijf op te bouwen en mooie projecten te realiseren die ook kunnen opleveren. Ondernemen is een teamsport. Je kunt niet alles alleen. Hoe verder je groeit – van zelfstandig bijberoep en uurtje-factuurtje naar echt ondernemen en volwaardige projecten nu – hoe meer ondernemen een teamsport wordt van gekwalificeerde mensen”, besluit Christof Delandmeter.

www.aie-services.be

Vraag het @ Voka

Een prangende vraag? Wij antwoorden binnen de 2 werkdagen!

Stel hier jouw vraag

Artikel uit publicatie

Citymesh
Wiels
Titeca
WV - Accent
ING
SDWorx