Delaware, dat ondernemers ondersteunt bij de digitale transformatie van hun bedrijf, telt wereldwijd zo’n 5.000 medewerkers. 1.800 daarvan werken in België, onder meer in Kortrijk, waar het bedrijf zijn roots heeft. Onder de noemer Corporate Social Responsibility onderneemt het bedrijf al meerdere jaren op een maatschappelijk verantwoorde manier.
 
  
  Een van de zaken waar delaware actief op werkt, is diversiteit (M/V/X) en inclusie op vlak van neurodiversiteit, cultuur, etc. in het personeelsbestand. “In de IT-sector zijn mannen veelal in de meerderheid en dat zie je ook weerspiegeld binnen ons bedrijf. 29% van onze personeelsleden is vrouwelijk. In de jongere generatie is het verschil wat kleiner, 31% tegenover 21% in de middelste generatie. In de oudere generatie is dat ook 21%. Je zou je daar kunnen bij neerleggen, maar wij laten het niet zo makkelijk los”, zegt Evelien Vanhooren, partner bij delaware.
Kwijtspelen
“Het feit dat er meer vrouwen zijn bij de jongere generatie, wijst erop dat vrouwen misschien wel starten in de IT, maar dat we hen ergens onderweg kwijtspelen. En daar kan je als sector en IT-bedrijf wel iets aan doen. Wij proberen de vrouwen in ons bedrijf wat meer samen te brengen, zodat ze enerzijds voor elkaar een klankbord kunnen zijn, maar anderzijds ook zien dat ook vrouwen een carrière en toekomst hebben in de IT-sector.”
Dat doen ze bij delaware op verschillende manieren, onder meer door initiatieven te organiseren die inclusie ondersteunen en collega’s samenbrengen rond verschillende topics. Er is bijvoorbeeld het initiatief ‘Lunch to grow’. “We stimuleren vrouwelijke collega’s om elkaar naast het werk op een informele manier te ontmoeten, over alle generaties heen. We zien het belang van zichtbare rolmodellen binnen (en buiten) de organisatie: bevestiging en steun van een mentor of rolmodel kan net dat duwtje in de rug zijn om de volgende stap te zetten. We vinden dan ook dat iedereen een verantwoordelijkheid heeft naar de jongere generatie toe om hen te ondersteunen in hun verdere groei.”
Daarnaast organiseert delaware andere activiteiten die inclusie ondersteunen: “We denken verder dan de traditionele sportactiviteiten, waarbij je misschien maar een bepaald deel van je personeelsleden bereikt. Met lezingen bijvoorbeeld, door Lieve Blanquaert of een over hoe data vaak ook overwegend ‘mannelijk’ zijn. Een voorbeeld: een iPhone houdt beter de stappen bij van een man dan van een vrouw, omdat het systeem ervan uitgaat dat de gsm in een broekzak zit en niet in een handtas. Het is belangrijk dat daar voldoende awareness rond wordt gecreëerd binnen onze sector, want oplossingen voor eindgebruikers moeten inclusief zijn.”
Evelien Vanhooren is trouwens uitgeroepen tot Leading ICT Lady of the Year door het magazine ‘Data News’, onder andere omwille van haar progressieve kijk op het hele gendergegeven.
Meer weten? Contacteer ons gerust via 0476 02 59 42 of duurzaamondernemen.wv@voka.be.

De 17 Sustainable Development Goals van de Verenigde Naties worden wereldwijd ingezet als doelstellingen voor duurzame ontwikkeling. In deze rubriek stellen we iedere keer een andere SDG voor.
SDG 5 is de enige doelstelling die zich specifiek op gender focust. Het hoofddoel van de doelstelling is om gendergelijkheid en de empowerment van alle vrouwen en meisjes te bereiken.
 
  
   
                 
     
     
     
                   
                   
                  



