In WorkingFrom@The Hoxton Brussels zijn de beste start-ups van 2025 gekozen. Twaalf startende ondernemingen pitchten hun idee voor een professionele jury van ondernemers en financiers. De jury selecteerde Exoligamentz, Govrn en Odix. Deze winnaars uit respectievelijk Vlaanderen, Brussel en Wallonië stoten samen met 250 start-ups uit andere landen door naar de internationale halve finale van de Entrepreneurship World Cup. Op dat WK Ondernemen wordt meer dan 1,5 miljoen euro aan prijzengeld verdeeld. Het is een wereldwijd uitstalraam voor jonge ondernemingen die willen groeien en op zoek zijn naar financiering.
Uit meer dan 100 inzendingen uit heel België kregen 12 startende ondernemers de kans om hun bedrijfsidee voor te stellen tijdens een pitch in de coworkingruimte WorkingFrom_Brussels in het Brusselse Hoxtonhotel. De jury koos één winnaar per gewest.
Vlaanderen
Exoligamentz is de Vlaamse winnaar. Oprichter Ashkan Joshghani ontwierp een ondersteunende handschoen die een toepassing vindt in de sportwereld. Ashkan beoefent zelf Braziliaanse Jiu Jitsu op hoog niveau. Hij miste degelijke ondersteuning voor zijn handen en vingers, die worden tijdens gevechtssporten blootgesteld aan een grote impact. Ashkan ontwierp een nieuwe soort handschoen die de vingers van de sporters beschermt en ondersteunt. Exoligamentz ontstond als een spin-off aan de UGent en is gevestigd in het Wintercircus.
“Het is mijn grote droom om een wereldwijd sportmerk uit te bouwen dat gebaseerd is op creatie en innovatie. Wat me drijft? Iets doen wat nog niet gedaan is en sociale impact nastreven. Ik ben geboren in België als de zoon van een politiek vluchtelinge uit Iran. Ik kom van ver en ben ongelooflijk trots op deze erkenning”, reageert Ashkan Joshghani.
Juryvoorzitter Jens De Vos, directeur projecten bij Voka: “We zien een reële kans dat dit product doorstoot en een plaats op de sportmarkt kan veroveren. Het potentieel is gigantisch: iedereen die aan gevechtssport doet heeft baat bij deze handschoen. Als sporter leeft en beleeft Ashkan zijn onderneming. Deze passie werkt aanstekelijk voor andere starters in Vlaanderen.”

Wat me drijft? Iets doen wat nog niet gedaan is en sociale impact nastreven.
Ashkan Joshghani, oprichter Exoligamentz
Brussel
Govrn mag zich een jaar lang de beste Brusselse start-up noemen. Govrn maakt AI-gebaseerde oplossingen voor bestuursorganen. Oprichter Jean-Louis Van Houwe is al jarenlang CEO van het maaltijdchequesbedrijf Monizze. Daarnaast blijft hij ondernemen en nieuwe ideeën uitwerken.
Jean-Louis Van Houwe: “Ik ben heel fier dat ik als manager met al vele jaren op de teller toch nog kan blijven innoveren in nieuwe start-ups zoals Govrn. Dankzij de AI-technologie van Govrn hebben bestuurders in bedrijven meer tijd voor wat er echt toe doet: kwalitatief vergaderen en de juiste beslissingen nemen.”
Brussels juryvoorzitter Alain Heureux van Beci: “Oprichter Jean-Louis Van Houwe heeft zichzelf al bewezen in andere bedrijven. We geloven sterk dat Govrn een waardige Brusselse ambassadeur kan zijn. Govtech verdient zijn plaats in Brussel, de internationale vergaderstad bij uitstek.”

Ik ben heel fier dat ik als manager met al vele jaren op de teller toch nog kan blijven innoveren in nieuwe start-ups zoals Govrn.
Jean-Louis Van Houwe, oprichter Govrn
Wallonië
ODIX is de beste start-up uit Wallonië. ODIX is een Belgische start-up die zich richt op medische revalidatie, met een focus op lage rugpijn. Ze gebruiken technologie, zoals augmented reality, om het herstel van patiënten te verbeteren.
Oprichtster Valérie Gordenne: “We hebben hier hard voor gewerkt. Ik ben blij dat ook een Waals bedrijf de kans krijgt om België op het internationale toneel te vertegenwoordigen. We zijn met ODIX vertrokken vanuit een belangrijk maatschappelijk probleem: lage rugpijn. Daar heeft ODIX een echte oplossing voor gevonden met innovatieve orthopedische revalidatietoestellen. We maken het leven van mensen weer aangenaam.”

Juryvoorzitter An Meers van Wallonie Entreprendre: “Deze pitch sprong er echt bovenuit en overtuigde de jury. ODIX beantwoordt aan een grote behoefte. De oplossingen van dit bedrijf combineren hardware en software en zijn klinisch al gevalideerd. Dit is een uitstekende kandidaat om onze regio te vertegenwoordigen in het buitenland.”
Ik ben blij dat ook een Waals bedrijf de kans krijgt om België op het internationale toneel te vertegenwoordigen.
Valérie Gordenne, oprichtster ODIX
De drie winnaars ontvangen een ticket voor een bootcamp waarin ze intensief worden klaargestoomd om op het internationale toneel te schitteren. Ze maken kans op de internationale finaleronde later dit jaar in Ryadh.
De winnaars wonnen ook toegang tot de coworkingruimte WorkingFrom_Brussels in The Hoxton Brussels.
Meer dan 400.000 kandidaten
In de voorbije edities van Entrepreneurship World Cup schreven zich al meer dan 400.000 kandidaat-ondernemingen in. Nationale rondes per land leveren uiteindelijk een groep finalisten op die het tegen elkaar opnemen in de wereldwijde eindronde. Er is meer dan 1,5 miljoen dollar aan prijzengeld te winnen. Maar vooral het wereldwijde uitstalraam en de internationale netwerkopportuniteiten bieden grote groeimogelijkheden voor de jonge ondernemingen.
Voka, het Vlaams netwerk van ondernemingen, organiseerde samen met GEN Belgium, het Waalse Akt en de Brussels Alliance (dat tal van Brusselse partners waaronder Voka Metropolitan en Beci verenigt) de Belgische voorrondes van de Entrepreneurship World Cup, een internationale ondernemerschapscompetitie. De wedstrijd richt zich op startende en groeiende bedrijven.
Financiële ondersteuning voor de organisatie en de deelname van de 100 start-ups aan deze wedstrijd komt van PMV, Wallonie Entreprendre en finance&invest.brussels.