Heb je bedrijfsnieuws? Mail naar kristel.goffin@voka.be. Het redactiecomité maakt een selectie uit de ingezonden berichten.
BEERSE – Producent van papier- en schrijfwaren Aurora werkt samen met twee jonge ondernemers aan Aristotl, een AI-tutor die leren persoonlijk, flexibel en motiverend maakt.
Aristotl is een initiatief van de Belgische ondernemers Ben Bauwens en Lewie Swiggers, samen met Aurora’s vierde generatie Frédéric Peeters. Voor academische onderbouw en validatie werkt het team samen met onder meer Antwerp Management School. “Papier blijft essentieel voor cognitieve ontwikkeling”, zegt Gert Cielen, CEO Aurora, “maar we geloven dat de toekomst van leren hybride is: analoog én digitaal. Met Aristotl willen we dat ook binnen bedrijven tastbaar maken. De eerste resultaten tonen een completion rate van meer dan 80% en een retentie van 60%, tegenover minder dan 20% bij klassieke online cursussen. Na succesvolle testen in het onderwijs, wordt het platform nu verder ontwikkeld voor de bedrijfswereld, met toepassingen in onder andere onboarding, compliance, technische opleidingen en leiderschapsontwikkeling.
NEKTARI gebruikt Sustatool voor duurzaam ondernemen
PUURS-SINT-AMANDS – Vlaams minister van Sociale Economie Hilde Crevits stelde de vernieuwde Sustatool voor bij maatwerkbedrijf NEKTARI. Een tool die ondernemingen helpt om hun duurzaamheidsbeleid concreet en meetbaar te maken.
Ook NEKTARI gebruikt de tool. “Met de Sustatool tonen we dat we doen wat we zeggen”, vertelt algemeen directeur Bruno De Maeyer. “Het rapporteren gaat sneller dan vroeger en het resultaat is duidelijker. Het vormt een mooie aanvulling op ons jaarmagazine.”
Estée Lauder viert 60 jaar in Oevel
OEVEL - De productie- en distributiecampus van The Estée Lauder Companies in Oevel blaast 60 kaarsjes uit. Sinds de opening is de vestiging vandaag uitgegroeid tot een ultramodern productie-, distributie- en biotechcentrum.
De site in Oevel groeide door de jaren heen uit tot een van de grootste productiefaciliteiten van Estée Lauder wereldwijd. Jaarlijks verlaten meer dan 100 miljoen luxe schoonheidsproducten de Kempense campus, bestemd voor meer dan 100 landen. De combinatie van innovatie, duurzaamheid en vakmanschap vormt er de rode draad. “Bijna zestig jaar geleden legden mijn grootouders, Estée en Joseph Lauder de eerste steen van onze vestiging hier in Oevel”, zegt William P. Lauder, voorzitter van de raad van bestuur van The Estée Lauder Companies. “Vandaag is de site een toonbeeld van onze waarden: ondernemerschap, kwaliteit en respect voor de mensen die onze merken groot maken.”








