Overslaan en naar de inhoud gaan
  • 18/09/2026

Erik Engbersen (62) heeft bijna 40 jaar ervaring in de voedingsindustrie, met een sterke focus op productie, operations en algemeen management. Hij is sinds begin 2020 Managing Director van SNICK EuroIngredients. Dat produceert in Ruddervoorde en Oostende culinaire en functionele ingrediënten, blends en kruidenmixen voor voedingsbedrijven in heel Europa.

SNICK EuroIngredients

Passie voor smaak is altijd mijn drijfveer geweest. Tijdens mijn studie levensmiddelentechnologie in Wageningen raakte ik geboeid door alle facetten van voeding. Werken met natuurlijke ingrediënten en die omzetten in hoogwaardige, lekkere producten blijft mij fascineren. SNICK beschouw ik dan ook als het ‘toetje’ van mijn professionele carrière.

Het grootste verschil tussen Nederlanders en Vlamingen zit voor mij in de communicatie. Nederlanders zijn doorgaans directer en geven sneller feedback, terwijl Vlamingen rustiger zijn en minder snel op de voorgrond treden. Belgen mogen van mij soms wat directer zijn. Als iets niet goed zit, kun je dat ook op een nette en eerlijke manier zeggen. Dan weet iedereen meteen waar hij aan toe is. Nederlanders kunnen dan weer leren om wat meer geduld te hebben.

Ook op het vlak van innovatie merk ik een verschil. Nederlanders springen vaak sneller op nieuwe ontwikkelingen, vanuit de vrees om anders de boot te missen. Vlamingen kijken meestal wat langer de kat uit de boom. Zodra je elkaars manier van werken kent, hoeft dat het zakendoen zeker niet in de weg te staan.

Mijn gezin verhuisde niet mee naar België. Door de week woon ik in Brugge, in het weekend ga ik terug naar Deventer. Toch vond ik snel aansluiting bij het West- Vlaamse ondernemersleven. Zo ben ik al bijna 6 jaar actief in de Business Club Food van Voka West-Vlaanderen. SNICK neemt jaarlijks deel aan het Voka Charter Duurzaam Ondernemen en af en toe geef ik via Voka een opleiding lean management. Daarnaast ben ik aangesloten bij Etion en zetel ik in een adviescommissie voor startende ondernemers in Oostende.

Ik hou van de Bourgondische en culinaire levensstijl in België. In bijna elk dorp vind je nog een bakker en een slager (of beenhouwer zoals jullie zeggen). Nederland scoort voor mij dan weer beter op het vlak van ruimtelijke ordening en de infrastructuur voor auto’s en fietsers.

Vraag het @ Voka

Een prangende vraag? Wij antwoorden binnen de 2 werkdagen!

Stel hier jouw vraag

Artikel uit publicatie

Dynamate-Sonical-Van Roey
Citymesh
Wiels
Titeca
WV - Accent
ING
SDWorx