Family Business Happening 2025: Samenwerken als familie
Op donderdag 20 november komen meer dan 100 familiale ondernemers uit Oost-Vlaanderen samen voor de 13e editie van de Family Business Happening, een gratis inspiratie-event exclusief voor familiebedrijven. Het centrale thema is dit jaar ‘Samenwerken als familie’.
Elk jaar mobiliseert en inspireert Voka Oost-Vlaanderen familiale ondernemers en hun opvolgers tijdens een gratis en exclusief netwerkevent. Tijdens deze 13e editie zoomen we in op de vraag hoe familieleden samenwerken:
Hoe wordt er met conflicten omgegaan in het familiebedrijf? Hoe slagen jullie erin om werk en privé gescheiden te houden? Hoe zorgen jullie ervoor dat iedereen zich betrokken voelt, ook wie niet in de zaak werkt? Wat is de grootste troef van samenwerken met familie? Welke moeilijkheden komen jullie tegen in de samenwerking?
Trouwe deelnemers weten dat dit event garant staat voor boeiende ontmoetingen met gelijkgestemden en inspirerende getuigenissen van familiebedrijven en experts. En alle familieleden zijn hierbij welkom, van huidige zaakvoerders tot de nieuwe generatie die staat te popelen om in het bedrijf te starten.
Programma
- 17u45 Onthaal met hapjes bij familiebedrijf Valckenier Aalst
- 18u30 Verwelkoming – Elisabeth Minnaert, Voka
- 18u35 Key note – Wim en Tom Pynaert, ICOMET GROUP
- 19u10 Panelgesprek met Griet Nuytinck en zoon Felix van Camp (Labo Nuytinck / Anacura ), Guy en Femke Valckenier (Mobiliteitsbedrijf Valckenier) en twee broers van Schilderwerken Veldeman.
- 20u00 Interactieve rondetafels
- 20u45 Slotwoord
- 20u50 Netwerking en diner
Netwerkevent voor en door familiebedrijven
De Family Business Happening is dit jaar te gast bij Valckenier in Aalst.
Het Valckenier verhaal start al in 1967, wanneer Bart Valckenier en Rolanda De Smet de eerste Valckenier-garage openden in het Oost-Vlaamse dorpje Welle. Door de jaren heen stapten ook hun drie kinderen Guy, Koen en Peggy mee in het bedrijf en bouwden ze als familie Valckenier uit tot een multimerk-mobiliteitsaanbieder. Vandaag telt Valckenier dertien vestigingen en is de derde generatie Valckeniers vastberaden om het familiebedrijf succesvol verder te zetten.
De centrale sprekers van deze editie zijn Wim en Tom Pynaert, de broers die samen ICOMET GROUP leiden. Wim stuurt het bedrijf aan met resultaatgerichtheid en concrete acties, terwijl Tom waakt over de ziel en de structuur van de organisatie. Hun complementariteit zorgt voor een evenwichtige en doeltreffende aansturing van de groep. Op 20 november vertellen zij hun bijzondere verhaal over hoe gedeeld leiderschap en samenwerking de basis vormen voor duurzaam en toekomstgericht ondernemen.
Daarnaast vertellen 3 familiebedrijven uit Oost-Vlaanderen hoe zij de samenwerking tussen broers, zussen, ouders of kinderen regelen, hoe ze afspraken maken, de verantwoordelijkheden verdelen én de familiale harmonie in het bedrijf bewaken. Zo geven Griet Nuytinck en zoon Felix Van Camp (Labo Nuytinck / Anacura) een inkijk in hoe zij samen de toekomst van het labo vormgeven. Guy Valckenier en dochter Femke (Valckenier) delen hun ervaring in de autosector en hoe de samenwerking daar verloopt. Tot slot vertellen Gert Veldeman en zijn broer hoe ze samen het familiebedrijf Schilderwerken Veldeman verderzetten met vakmanschap in schilder- en decoratiewerken.
Na hun verhaal schuif je mee aan tafel met de sprekers en de aanwezige familiale ondernemers voor rondetafelgesprekken en een walking dinner om gezellig na te praten. Sowieso ga je naar huis met een buik én een tas vol Oost-Vlaamse verwennerijen.