Overslaan en naar de inhoud gaan
  • Nieuws
  • Traconord - “Technische expertise helpt bij opbouwen van vertrouwensrelatie”

Traconord - “Technische expertise helpt bij opbouwen van vertrouwensrelatie”

West-Vlaanderen
  • 01/11/2024

Noord-Frankrijk bruist economisch als nooit tevoren. De uitbouw van Duinkerke als industriestad is daar een goed voorbeeld van. Op de as tussen Duinkerke en Rijsel staat Traconord al ruim 60 jaar in voor de realisatie van industriële gebouwen. De in 2022 in gebruik genomen nieuwbouw in Steenvoorde vormt op verschillende vlakken een grote troef bij de verdere expansie.

Traconord

De familie Valcke stond in 1960 aan de wieg van Traconord in Armentières. Sindsdien bouwde de onderneming er een sterke reputatie op als vertrouwenspartner bij bouwprojecten. “De nieuwbouw heeft daar vanaf 2022 nog een sterke impuls aan gegeven”, verklaart Evy Symoen, directrice van Traconord. “Dit moderne pand, dat we uiteraard zelf hebben gerealiseerd, is het perfecte visitekaartje van wat we kunnen. Ook de ligging in Steenvoorde – centraal op de as tussen Rijsel en Duinkerke, en op amper 15 minuten van het zusterbedrijf in Vlamertinge – is een grote troef, vermits het gros van onze 50 mensen in deze regio wonen.”

Traconord staat sterker dan ooit in Noord- Frankrijk. “Tot onze vreugde stellen we vast dat onze grotere zichtbaarheid en de moderne, comfortabele kantoren voor een vlottere instroom van sterke profielen zorgen. Daarnaast waren we vanuit onze expertise al langer goed gewapend om de verlangens van onze klanten te vertalen naar gebouwen die zo goed mogelijk op hun behoeften aansluiten. Doordat iedereen op onze commerciële dienst een ingenieursachtergrond heeft, kunnen we meteen proactief met de klanten meedenken. Bovendien zijn we al ruim 60 jaar uitstekend vertrouwd met de Franse regelgeving en bedrijfscultuur. Ook de strengere veiligheidseisen op Franse bouwwerven hebben voor ons geen geheimen.”

De synergie met Valcke Prefab Beton is eveneens een enorme troef. “Zij staan bij onze projecten in voor de uitvoeringsstudie, de fabricage en de logistiek. Bovendien heeft de productiesite een erg vlotte verbinding met onder meer Duinkerke. Dat kwam bijvoorbeeld tot uiting in projecten bij Clarebout (aardappelen), Verkor (batterijen) en AstraZeneca (farmaceutica). De vlotte data-uitwisseling en de regelmatige overlegmomenten over de Franse projecten bevorderen de doorlooptijden van elke realisatie.”

Duurzame investeringen

Hoeft het gezegd dat Traconord van duurzaamheid een prioriteit heeft gemaakt? “Dit gebouw maakt gebruik van een warmtepomp voor de klimatisatie, terwijl we ook over zonnepanelen beschikken. Het hergebruik van hemelwater en het openbaar stellen van onze laadpalen kadert eveneens in die filosofie. We beschikken over alle troeven om ook de komende jaren succesvol te blijven. Zo is de recente aankoop van een 100 ton-kraan de beste illustratie dat we continu in moderne materialen blijven investeren”, besluit Evy Symoen.

Valcke Prefab Beton / Traconord

1 Rue de la Belle Hélène, 59114 Steenvoorde (Frankrijk)
0033 3 20 77 11 28
www.traconord.fr

Vraag het @ Voka

Een prangende vraag? Wij antwoorden binnen de 2 werkdagen!

Stel hier jouw vraag

Artikel uit publicatie

Wiels
Titeca
Accent
ING
Logo SD Worx