Ontdek de kracht van artificiële intelligentie en leer hoe je AI-tools praktisch inzet in je dagelijkse werk. In deze interactieve workshop maak je kennis met de populairste AI tools en experimenteer je meteen met concrete toepassingen.
Eind 2022 werd ChatGPT toegankelijk voor het grote publiek. Binnen twee maanden had deze revolutionaire technologie al 100 miljoen gebruikers. En dat is geen toeval: AI helpt ons om taken sneller en met een hogere kwaliteit uit te voeren. Inmiddels zijn er veel nieuwe AI-toepassingen op de markt gekomen, elk met hun eigen mogelijkheden en beperkingen.
- Maar hoe zet jij deze technologie efficiënt in?
- Hoe kan AI jou helpen bij je dagelijkse taken?
- Hoe haal je het maximale uit deze techniek?
We starten met een helder kader. Twee juristen van Monard Law geven inzicht in de AI Act en de ethische kant van AI. Je ontdekt wat deze regelgeving betekent voor jouw organisatie en waar je op moet letten bij het gebruik van AI op de werkvloer.
Daarna ga je zelf aan de slag. Verwacht geen saaie theoretische uitleg, maar een hands-on ervaring waarin je zelf aan de slag gaat met verschillende AI-tools. Leer, experimenteer en ontdek hoe AI jouw werk makkelijker en effectiever maakt!
Wat heb je geleerd na deze opleiding?
- Je leert hoe generatieve artificiële intelligentie werkt zoals ChatGPT
- Je krijgt inzicht in de AI Act en de impact op bedrijven
- Je ontdekt welke risico’s er zijn en hoe je hiermee omgaat
- Je leert sterke prompts schrijven voor betere output
- Je krijgt inzicht in het verschil tussen ChatGPT, Microsoft Copilot, Google NotebookLM en Claude.
- Je leert een PowerPoint maken op basis van één zin.
- Je leert aanpassingen maken aan je persoonlijke werkmethodiek.
Na deze workshop heb je inzicht in de verschillende manieren om met generatieve AI samen te werken en sneller tot een kwalitatief resultaat te komen.
Doelgroep en voorkennis
Iedereen die nood heeft aan een genuanceerde blik op generatieve AI tools en die zelf aan de slag wil met de meest populaire generatieve AI toepassingen (waaronder ChatGPT, Claude, Gemini, Google NotebookLM).
Er is geen voorkennis vereist voor deze opleiding.
Introductie in AI
- Wat is generatieve AI? Basisprincipes en toepassingen.
- De AI act in een notendop
- Ethiek en verantwoord gebruik van AI.
- Overzicht van de populairste tools: ChatGPT, Microsoft Copilot, NotebookLM en Claude
ChatGPT, Copilot, NotebookLM en Claude: wat zijn de verschillen?
- ChatGPT (OpenAI): veelzijdige tekstgenerator voor schrijven, samenvatten en analyseren
- Microsoft Copilot: AI geïntegreerd in Word, Outlook, Teams en Excel
- Google NotebookLM: documenten analyseren en kennis organiseren met AI
- Claude (Anthropic): sterke redeneerder voor complexe analyses en lange documenten
Prompt engineering en hands-on oefeningen
- De basics van prompt engineering: hoe stel je de juiste vragen?
- Hands-on oefening: gebruik ChatGPT, Copilot, NotebookLM en Claude voor jouw eigen werkcontext
Jouw docent
Maak kennis met Herve Van de Weyer, opleidingshoofd Communicatie aan Hogeschool PXL:
- Ervaren copywriter.
- Geeft schrijftrainingen (en zet daar AI bij in).
- Enthousiaste en kritische gebruiker van AI.
- Ervaring als marketing- en communicatieverantwoordelijke voor verschillende bedrijven en organisaties.
- Gelieve voornaam, naam, functietitel en bedrijfsnaam te vermelden + een korte biografie, min 5 puntjes met ervaringsniveau, eventuele scholingsgraad, voorgaande functies/bedrijven.
Maak kennis met Kristof Zadora, advocaat bij Monard Law.
Kristof is gespecialiseerd in het commercieel recht. Hij focust zich op internationale contracten, ICT en distributie van goederen en diensten. Hijadviseert eveneens vaak over E-commerce en de Wet Marktpraktijken. Kristof is eveneens actief bezig met geschilbeslechting voor rechtbanken of via bemiddeling, onderhandelingen of arbitrage.
Maak kennis met Dylan Verhulst, advocaat bij Monard Law.
Dylan is gespecialiseerd in privacy, gegevensbescherming en IT/IP-recht, met een focus op nieuwe technologieën en commercieel recht. Hij biedt advies, voert compliance audits uit, levert externe DPO-diensten en is actief in conflictoplossing en projectcompliance. Dylan is regelmatig spreker bij o.a. IBJ, Voka en Confocus en publiceert vaak over privacygerelateerde onderwerpen.
Hulp nodig of meer informatie over uw inschrijving? Contacteer:
Geert Van Malcot
Manager Kameracademie I themanetwerken
Full bio of Geert Van Malcot











