Overslaan en naar de inhoud gaan
  • 19/06/2025

Hoe run je een zaak met je partner? Hoe verdeel je de verantwoordelijkheden? En welke zaken vormen een uitdaging?

Deze vragen stelden we aan Sabine van Make IT Fit en zij gaf er open en uitgebreid antwoord op.

Sabine van Make IT Fit aan het woord

1. Hoe verdelen jullie de rollen en verantwoordelijkheden in de zaak? Gaat dat vanzelf of hebben jullie daar duidelijke afspraken over?


We hebben in het begin bewust de tijd genomen om onze kernwaarden, visie en missie scherp te stellen. Die oefening hielp ons niet alleen om onze richting te bepalen, maar ook om te zien hoe complementair we zijn. Dat vormt de basis voor onze samenwerking.


Benny is het technische brein: hij vertaalt de behoeften van klanten naar slimme digitale oplossingen. Ikzelf volg de operations op, bewaak de voortgang en zorg dat alles blijft draaien – van planning tot communicatie. Samen maken we van elk bedrijfsproces bij de klant een droom die waar wordt. Of zoals we zelf graag zeggen: we make IT happen.


Die rolverdeling is deels natuurlijk gegroeid op basis van onze sterktes, maar we maken ook duidelijke afspraken om elkaars ruimte te bewaken. Heldere communicatie en wederzijds vertrouwen zorgen ervoor dat we efficiënt samenwerken én elkaar versterken.


 
2. Wat is het mooiste aan samenwerken met je partner? Wat geeft je energie of versterkt jullie band?


Je weet dat je op elkaar kan rekenen, ook als het druk is of tegenzit. Dat vertrouwen zit diep. Samen successen vieren – groot of klein – voelt extra bijzonder omdat je dat met iemand deelt die er net zoveel in investeert als jij. Het versterkt niet alleen je zaak, maar ook je band als koppel.


We hebben samen al heel wat watertjes doorzwommen, zowel privé als professioneel. Dat maakt ons sterker, veerkrachtiger en zorgt voor een diepere verbinding. Net omdat we die uitdagingen samen hebben doorstaan, voelen we extra goed aan wat de ander nodig heeft. Die wederzijdse steun is goud waard – zeker in het ondernemerschap.
 


3. En wat is soms een uitdaging? Hoe houden jullie werk en privé in balans?


De grens tussen werk en privé is soms flinterdun. Een spontane opmerking aan de ontbijttafel kan zomaar uitmonden in een brainstorm van een uur. Al voelen die gesprekken voor ons niet altijd als ‘werken’ – het is eerder samen nadenken, sparren en ideeën laten groeien. En eerlijk: sommige van onze beste ideeën ontstaan gewoon aan de keukentafel.


Toch proberen we bewust momenten in te bouwen die losstaan van de zaak, zodat er ook ruimte blijft voor ontspanning en tijd met elkaar als partners buiten de werkcontext. Zo volgen we al enkele jaren samen kookles – een vaste avond om de twee weken waarop het niet over werk gaat, maar over smaak, plezier en creativiteit. Daarnaast trainen we twee keer per week samen om ook fysiek fit te blijven – een gezond hoofd begint tenslotte bij een gezond lichaam. Die momenten zorgen voor zuurstof, energie en verbinding, ook voor onze samenwerking.


 
4. Welk advies zou je geven aan koppels die eraan denken om samen te ondernemen? Wat hadden jullie graag op voorhand geweten?


Ga er met een open blik in, en blijf met elkaar in gesprek – ook (of net) over de moeilijke dingen. Ondernemen als koppel vraagt niet alleen om een gedeelde droom, maar ook om duidelijke afspraken, eerlijkheid en de bereidheid om te blijven luisteren.


Een sterke privérelatie is een mooie basis, maar samenwerken als ondernemers vraagt om andere afspraken en dynamieken. Zorg dat je elkaar voldoende ruimte geeft om je eigen rol op te nemen, en vertrouw erop dat jullie aanpakken mogen verschillen – zolang jullie einddoel maar gedeeld wordt. Het helpt enorm om vooraf na te denken over jullie missie, waarden en visie. Als dat stevig zit, heb je altijd een kompas om op terug te vallen.


Alles hoeft niet van dag één op punt te staan. Geef jezelf de ruimte om te groeien, te zoeken, te finetunen. Die weg samen afleggen is net wat het ondernemen als koppel zo waardevol maak.

Contactpersoon

Stijn Van den Brande

Adviseur familiebedrijven

Barrier
Trixxo
KPMG
Alk Reismakers
Propaganda
ING
Mensura
SDWorx
Groep JAM