Overslaan en naar de inhoud gaan
  • 14/11/2025

Francis Verstraete is sinds 1992 actief in de bouw, sinds 1996 in het familiale bouwbedrijf. Verstraete, klasse 8, werkt via 4 businessunits (bouw, hout & renovatie, immo en zorg) mee aan prestigieuze bouwprojecten in West-, Oost-Vlaanderen en Brussel.

De Estafette: Francis Verstraete

Hoe zou je jouw managementstijl omschrijven?

“Die is duidelijk, direct en eerlijk. Onze sector is low profit, hoog risico. Er valt geen tijd te verliezen wanneer je moet bijsturen. Werken in een algemeen bouwbedrijf is intens en leuk; je verveelt je nooit. Onze projectleiders ondernemen. Daartoe krijgen ze alle tools en info, inclusief coaching. Hun werf is hun onderneming.”

Naar wie kijk je op en waarom?

“Naar ondernemers waarbij het geld geen doel is, maar wel een middel. Ondernemers die, als ze achteromkijken, zien dat het goed is, marge maken en niet los voor ‘winst’ gaan. Ik heb respect voor ondernemers die weten dat een bedrijf er niet is om je rijk te maken, maar beseffen dat het deel uitmaakt van zijn omgeving. Ik kijk op naar iedereen die dagelijks consequent, eerlijk en trouw het beste van zichzelf geeft.”

Waaruit haal je voldoening naast je werk?

“Sport met mate, dagelijks zwemmen in water volgens de temperatuur van het seizoen, mensen ontmoeten en veel lezen.”

Welk boek is een ‘must read’ voor ondernemers?

“Mensen waarvan ik hou, geef ik het boek ‘De honderd ijzeren wetten voor succes in zaken’ van Brian Tracy, ondertussen enkel nog in De Slegte te krijgen. Het boek is zo goed, een tikkeltje Amerikaans, maar als je er doorheen kijkt dan is het zot hoe die man erop gekomen is om dit allemaal met één trek neer te pennen. Lees ook ‘De snelheid van vertrouwen’ van Covey.”

Aan welke West-Vlaming wil je de estafettestok doorgeven en waarom?

“Ik geef graag het estafettestokje door aan Constant Decleir, de gepassioneerde aannemer van het gelijknamige houtconstructiebedrijf uit Kortemark. Hij draagt het hart op de juiste plaats en kan met zijn bedrijf heel wat relevante referenties voorleggen.”

Vraag het @ Voka

Een prangende vraag? Wij antwoorden binnen de 2 werkdagen!

Stel hier jouw vraag

Artikel uit publicatie

Citymesh
Wiels
Titeca
WV - Accent
ING
SDWorx