Dit jaar gaan 25 West-Vlaamse politici aan de slag in West-Vlaamse ondernemingen. Tijdens de zomerstages van Voka West-Vlaanderen krijgen parlementsleden een unieke inkijk in de werking van ondernemingen uit diverse sectoren, gaande van technologie en maakindustrie tot zorg en dienstverlening. Elke stage wordt op maat uitgewerkt. Voka West-Vlaanderen hoopt zo beleidsmakers te inspireren en concrete noden van ondernemers in de regio beter op de politieke agenda te krijgen.
Maaike De Vreese en Axel Ronse op stage bij Fluxys
Parlementsleden Axel Ronse en Maaike De Vreese (beiden N-VA) deden hun Voka Zomerstage bij Fluxys, een cruciale schakel in de energievoorziening van ons land én de buurlanden. Fluxys zorgt voor de opslag en het transport van onder meer vloeibaar aardgas (LNG) en bereidt zich voor op de energiemoleculen van de toekomst zoals waterstof. Tijdens de rondleiding op de site in Zeebrugge, waar jaarlijks honderden schepen aanmeren, kregen de parlementsleden een unieke inkijk in de werking van deze strategische energiehub. Daarnaast werd stilgestaan bij uitdagingen voor de toekomst, zoals de samenwerking tussen de overheid en Fluxys bij de beveiliging van kritieke infrastructuur, en de vergunningsproblematiek.

Axel Weydts te gast bij Advionics
Op 3 september bracht federaal parlementslid Axel Weydts (Vooruit), ondervoorzitter van o.a. de commissie Defensie, een bezoek aan Advionics in Oostkamp. Advionics is een innovatieve wereldspeler in elektronische systemen en antennetechnologie, waarvan de toepassingen reiken van bestralingstechnieken in de medische sector tot oplossingen voor luchtvaart en defensie. Tijdens het bezoek kwamen verschillende dossiers aan bod, waaronder de grote nood aan technisch talent en het belang van een sterke samenwerking met Defensie. Via zo’n nauwe relatie en voortdurende feedbackloops kunnen innovatie en technologische ontwikkelingen verder versterkt worden.
