Overslaan en naar de inhoud gaan
  • Vlaams-Brabant
  • Voka-KvK Vlaams-Brabant: Economische groei creëer je niet door nieuwe belastingen

Voka-KvK Vlaams-Brabant: Economische groei creëer je niet door nieuwe belastingen

Vlaams-Brabant
  • 30/06/2025

Voka-KvK Vlaams-Brabant neemt akte van het politiek akkoord over de invoering van de meerwaardebelasting.  Hierdoor worden ondernemen en investeren in ondernemingen opnieuw lastiger. Meer dan nieuwe belastingen is economische groei de echte hefboom om de overheidsfinanciën weer gezond te maken. Voka-KvK Vlaams-Brabant rekent erop dat de federale regering nu snel werk maakt van grondige socio-economische hervormingen die de competitiviteit en productiviteit van onze ondernemingen versterken. 

“Voka-KvK Vlaams-Brabant betreurt de invoering van deze nieuwe belasting. Wie onderneemt en risico’s neemt, verdient ons respect. Deze meerwaardebelasting zorgt voor een extra belasting en bijkomende juridische en administratieve complexiteit. We hebben geen nood aan een nieuwe belasting, maar wel aan maatregelen die de economische groei ondersteunen. Voka-KvK Vlaams-Brabant zal de concrete toepassing van deze belasting van nabij opvolgen. De precieze details kunnen nog een verschil uitmaken in de concrete toepassing”, Kris Claes, gedelegeerd bestuurder van Voka-KvK Vlaams-Brabant


Het is wel een goede zaak dat pensioensparen en groepsverzekeringen worden uitgesloten van deze nieuwe belasting.

Voka-KvK Vlaams-Brabant vindt het terecht dat er een uitzondering geldt voor wie een aanmerkelijk belang heeft in een onderneming. Al voert de regering een verstrenging in tegenover eerdere voorstellen: het aanmerkelijk belang van 20% geldt per persoon terwijl aandelen in familiebedrijven vaak over meerdere personen en generaties verspreid zitten. Familiebedrijven maken de kern uit van het Vlaams economisch weefsel.

Voka-KvK Vlaams-Brabant blijft de uitwerking van de meerwaardebelasting van nabij opvolgen en kijkt uit naar de concrete teksten. De toepassing van een meerwaardebelasting op aandelen roept nu al veel vragen op bij ondernemers.

 

 

Contactpersoon

Tiffany Mestdagh

Woordvoerder & Communicatie

Motionmakers
Unifiedpost Group partnerlogo
Akkodis
Bofidi
brussels airport
Propaganda
BMW Juma Leuven - Mechelen
ING
SDWorx
Premed