Van paard en kar tot het NASA Space Center. Dat is in één zin het parcours van Sarens. Het Belgische familiebedrijf uit Steenhuffel groeide op 70 jaar tijd uit tot een absolute topper in de wereldwijde heavylift-markt. Hun motto? Nothing too heavy, nothing too high. Maak kennis met deze Gangmaker, waarbij blauw bloed door de aderen stroomt.
Welke drie woorden omschrijven wat jullie doen het best?
“Familie, mentaliteit en blauw bloed. Sarens is nog steeds een 100% Belgisch bedrijf. Momenteel werkt de derde generatie er samen met de vierde generatie. Zowel kraanmachinisten als het management draagt er de naam Sarens.”, zegt Bart Minnen, Country manager voor België. “De can do-mentaliteit typeert onze medewerkers. We zoeken altijd samen naar een oplossing. Ons motto is niet voor niets “nothing too heavy, nothing too high”. Dit kunnen we enkel realiseren omdat er door onze aderen blauw bloed stroomt. Niet voor niets openden we enkele jaren geleden een vormingscentrum, Sarens Academy, op de site waar Sarens ontstaan is, in Steenhuffel. Zo kunnen we mensen blijven opleiden. We zien ook dat onze medewerkers fier zijn om hier te komen werken. De meeste blijven hier ook voor lange tijd.”
Waarom zijn jullie Gangmaker?
“Wat ons typeert, is dat we er enerzijds in slagen om onze klanten lokaal, in België, te bedienen, en anderzijds om met onze kennis en kunde wereldwijd klanten te helpen hun projecten succesvol uit te voeren,” legt Pieter Augustyns, verantwoordelijke voor de project business unit van Sarens binnen Europa, uit. “Je kan het Sarens hoofdkantoor in Wolvertem zien als een expertisebureau rond groot materieel en ge-engineerde oplossingen, waar we de Sarens entiteiten over de hele wereld mee kunnen helpen om klanten te bedienen. Nieuwe ontwikkelingen en innovaties met bijzondere aandacht voor duurzaamheid – zoals bijvoorbeeld elektrificatie van onze uitrusting – spelen daarbij een belangrijke rol.”
Welke tip hebben jullie voor andere ondernemers?
“Eerst en vooral een goede gezondheid uiteraard, maar ook de mogelijkheid om groots te denken. Think big, durf ondernemend te zijn. Creëer de mogelijkheden voor ondernemerschap, zie de kansen die er zijn, neem ze en durf er hard voor te gaan.”












