Wie in Tienen of ver daarbuiten rondkijkt, heeft ze ongetwijfeld al gezien: de bussen met de twee x’jes van Multiobus. Het Hagelandse familiebedrijf Van Mullem en Zonen, intussen geleid door de tweede generatie, rijdt niet alleen voor De Lijn maar ook voor festivals, scholen, sportclubs en evenementen zoals Suikerrock. “We geloven sterk in de transitie naar elektrisch busvervoer en waren in 2021 het eerste Vlaamse privébedrijf dat daarin investeerde”, zegt bestuurder Olivier Van Mullem. “Vandaag rijdt al een groot deel van onze vloot volledig elektrisch,”
Welke drie woorden omschrijven wat jullie doen het best?
“Samenwerking, lokale verankering en toekomstgericht. Multiobus is een samenwerking van verschillende kmo’s uit de regio. Uiteraard zijn we lokaal verankerd, want het bedrijf is ontstaan in het Hageland en we hebben net twee stelplaatsen gemoderniseerd en verbouwd. De grootste stelplaats is gelegen aan het Soldatenplein in Tienen. Een iets kleinere, maar ook heel belangrijke site is in Wijgmaal heraangelegd. We werken toekomstgericht, want voor ons is de toekomst zero emissie en daar bouwen we iedere dag aan. Tegen 2035 willen we namelijk enkel nog met elektrische bussen rijden.”
Waarom zijn jullie Gangmaker?
“Ondanks de vele moeilijkheden in de transitie naar elektrisch personenvervoer blijven we erin geloven. We hebben de voorbije jaren tegenslag gekend. Na Covid en de energiecrisis werden we getroffen door een zware brand, maar toch hebben wij veerkracht getoond. We zijn op goede weg om emissievrij te werken en nog slimmer te laden. Door meer technologie te gebruiken kunnen wij nog verder verbeteren. Bovendien doen wij dit met veel oog voor het menselijk aspect want zonder onze chauffeurs en techniekers lukt het niet. Ze zijn essentieel in deze transitie.”
Welke tip hebben jullie voor andere ondernemers?
“Heel veel veerkracht, zoals wij die hebben opgebracht na enkele moeilijke jaren, en duurzame groei in deze ingewikkelde tijden. In elk probleem schuilt er wel een opportuniteit om te groeien en om verder te gaan. Dat hebben wij ook getoond en zie ons hier nu staan met een mooie blik naar de toekomst toe. “












