4 vennoten namen de fakkel over
Het Veurnse bedrijf Sofanie had meer dan 25 jaar ervaring op de teller in de verhuis- en verhuurbranche toen 4 jeugdvrienden in 2024 de fakkel overnamen. Jos, Klaas, Thijs en Pieter-Jan wilden zelf een bedrijf opstarten in de verhuur en vonden in Veurne de ideale uitvalsbasis om van daaruit de kustregio en Noord-Frankrijk te bedienen en zo hun droom waar te maken onder de naam Allto.

Een eerste specialisatie van Allto is de verhuur en de verkoop van machines. Het bedrijf heeft een zeer uitgebreid arsenaal aan materiaal, gaande van hoogwerkers over schaarliften, verreikers, heftrucks tot minigravers, stroomgeneratoren en bouwdrogers maar biedt ook heel wat klein materiaal aan voor de bouw- en tuinsector en voor interieurafwerking. Ondertussen hebben ze al meer dan 200 machines in de verhuurcatalogus.
“Met onze verhuur- en verkoopdienst willen we in eerste instantie de industriezones langs de kust, het binnenland tot en met Oost-Vlaanderen en Noord-Frankrijk bedienen. Onze grootste doelgroep zijn de professionelen, maar ook particulieren kunnen bij ons terecht. Onze voornaamste klanten zijn industriebouwers, voedselverwerkende industrie en installatiebedrijven. Ze kunnen materiaal huren van een dag tot een jaar. Om goed werk af te leveren moet je over goede machines beschikken. Daarom hebben we sinds de overname continu geïnvesteerd in de verdere uitbreiding van het aanbod en kochten we al zo’n 80 nieuwe machines zodat onze klanten het beste materiaal krijgen. Binnen een vijftal jaar willen we zo’n 200 machines in ons aanbod hebben”, weet Jos Coene, één van de vennoten bij Allto.
Onze voornaamste klanten zijn industriebouwers, voedselverwerkende industrie en installatiebedrijven. Ze kunnen materiaal huren van een dag tot een jaar.
Jos Coene
Klaar voor de toekomst
“Een tweede belangrijke tak is onze verhuisdienst. We beschikken over een liftservice, waarbij we altijd een eigen operator voorzien. Heel wat aannemers maken gebruik van deze dienst, bijvoorbeeld om bij hoge gebouwen raampartijen, meubels of andere bouwmaterialen ter plaatse te krijgen. Onze verhuisdienst is vooral gericht op de bouwsector. Binnen deze tak zijn we ook gekend voor onze meubelbewaring”, gaat Klaas Debergh verder. In totaal beschikt het bedrijf over een 350-tal houten containerkisten. “We bewaren de meest uiteenlopende voorwerpen in deze kisten, van meubels tot documenten”, vertelt Jos.
“Alle type machines die we verhuren, hebben we ook in de verkoop. Met gevestigde waarden als Manitou, Kubota, Toyota, enz. proberen we zowel de industrie als land- en tuinbouw te bedienen. Daarnaast hebben we ook een eigen servicedienst met 4 eigen technici en kunnen we bij complexere technische problemen een vervangtoestel uit de verhuur voorzien. Zo kunnen we onze klanten in geval van breuk altijd depanneren”, aldus Jos. “We werken momenteel met een 12-tal voltijdse mensen. We investeerden niet alleen in machines, maar ook in een efficiënt ERP-pakket en een handig track & trace-systeem op de machines. Zo zijn we klaar om verder te groeien in de toekomst, dankzij een up-to-date en gloednieuw machinepark.”