Bouwbedrijf Mahieu Construct breidt uit, met de overname van bouwonderneming Vandaele Construct uit Ieper. Oprichter Philip Vandaele blijft actief binnen de verkoop, terwijl zijn kinderen Martijn en Silke mee instappen in het Mahieuteam, net als de medewerkers. “Daarmee versterken we ons met extra knowhow en liggen de fundamenten klaar voor een verdere groei in de totaalbouw voor industrie en agro”, klinkt het bij Mahieu Construct.

Vandaele Construct werd in januari 1994 opgericht door Philip Vandaele. Wat begon als een eenmanszaak groeide uit tot een betrouwbare referentie in bedrijfsbouw. Net als Mahieu Construct richtte het bedrijf zich op ondernemers uit de agro- en industriesector en bouwde het een sterke reputatie uit met totaalprojecten, van fundering tot afwerking.
“De bedrijfsculturen van Mahieu en Vandaele lijken sterk op elkaar: hard werken, zeggen wat je doet en doen wat je zegt, en dicht bij de klant staan”, zegt Felix Mahieu, CEO van Mahieu Construct. “We hebben alle expertise in huis – ateliers voor staal en prefabbeton, een teken- en studiebureau, een afdeling calculatie en eigen montageteams onder begeleiding van werf- en projectleiders – om ondernemers een kwalitatieve en economisch verantwoorde oplossing te bieden. Vandaele Construct sluit daar perfect bij aan.”
De bedrijfsculturen van Mahieu en Vandaele lijken sterk op elkaar: hard werken, zeggen wat je doet en doen wat je zegt, en dicht bij de klant staan.
Felix Mahieu
Geografische spreiding
Het team van Vandaele Construct maakt de overstap, en blijft dus deel uitmaken van het bouwverhaal. Met de komst van Vandaele Construct telt Mahieu Construct voortaan 156 medewerkers. Philip Vandaele blijft aan boord voor de commerciële opvolging. Zijn zoon Martijn en dochter Silke vervoegen het team in respectievelijk projectvoorbereiding en -opvolging. De overname past binnen de groeistrategie van Mahieu Construct. Het bedrijf investeert stevig in uitbreiding van de productiecapaciteit, voor staal en beton, met sites in Komen (2), Pittem, Mechelen en Duinkerke. In Komen wordt binnenkort een tweede productiehal voor staal opgestart. Dit jaar wordt ook nog een nieuwe verfspuithal gebouwd.
In 2026 worden de productiehallen voor prefabbetonpanelen en -kolommen in Duinkerke verdubbeld en wordt er een betoncentrale voor prefabbeton geplaatst. Dankzij die geografische spreiding blijft Mahieu Construct dicht bij zijn klanten in Vlaanderen, Wallonië en Noord-Frankrijk.