Uitzichtloze stakingen
Deze week begon met eindelijk een akkoord over de begroting voor de komende jaren. De vakbonden trokken zich daar weinig van aan en gingen gewoon door met hun aangekondigde staking van drie dagen.
Deze week begon met eindelijk een akkoord over de begroting voor de komende jaren. De vakbonden trokken zich daar weinig van aan en gingen gewoon door met hun aangekondigde staking van drie dagen.
Het Voka Magazine valt duidelijk in de smaak. Ons vernieuwde ondernemerstijdschrift werd afgelopen woensdag bekroond met een BOCA-Award.
Voka reageert afwijzend op het voornemen van de federale regering om de arbeidstijd verplicht precies te registreren. Deze verplichting zou een onbegrijpelijke bijkomende administratieve last opleggen aan elke werkgever.
De federale regering heeft een akkoord bereikt over de meerjarenbegroting. Naast hervormingen en besparingen bevat het akkoord ook een reeks nieuwe inkomsten. Hoe kijken we naar de maatregelen over talent?
De federale regering heeft een akkoord bereikt over de meerjarenbegroting. Naast hervormingen en besparingen bevat het akkoord ook een reeks nieuwe inkomsten. Hoe evalueren we de passages over duurzaamheid?
De federale regering heeft een akkoord bereikt over de meerjarenbegroting. Naast hervormingen en besparingen bevat het akkoord ook een reeks nieuwe inkomsten. Hoe kijken we naar de maatregelen over de gezondheidszorg?
Het is goed dat de federale regering eindelijk een akkoord heeft bereikt over de meerjarenbegroting. Voka stelt vast dat het akkoord naast hervormingen en besparingen ook een reeks nieuwe inkomsten bevat. De begrotingsinspanning wordt voor een stuk gedragen door lastenverhogingen op ondernemingen en op ondernemen.
De federale regering heeft een akkoord bereikt over de meerjarenbegroting. Naast hervormingen en besparingen bevat het akkoord ook een reeks nieuwe inkomsten. Hoe beoordelen we de aandacht voor competitiviteit?
Eindelijk een akkoord over de begroting. Dat is op zich goed nieuws. Het alternatief, de val van de regering met daaropvolgend maanden of zelfs jaren stilstand tot we een nieuwe regering zouden hebben, zou compleet onverantwoord zijn, zeker in het huidige geopolitieke en economische klimaat.
"Elke beslissing die we nemen, moet overeind blijven voor wie na ons komt." - Nele Van Damme, co-CEO van Upgrade Estate
Het is goed dat de federale regering eindelijk een akkoord heeft bereikt over de meerjarenbegroting. Voka stelt vast dat het akkoord naast hervormingen en besparingen ook een reeks nieuwe inkomsten bevat.
“In China bouw je relaties, geen deals. Pas dan komt de groei."
“We hebben Bulgarije echt zien evolueren. Van een overgangseconomie vol onzekerheden tot een stabiel EU-lid met opgeleide mensen en een groeiende middenklasse.”
"Eenmaal je hun vertrouwen hebt, zijn Turkse ondernemers enorm loyaal. Ze kiezen voor de lange termijn en blijven die samenwerking trouw."
"Wie succes wil boeken in Zuid-Korea, moet het anders aanpakken.”
"Vietnam is één van de meest dynamische economieën in Azië, maar het laveert tussen grootmachten als de VS en China. Dat maakt het tegelijk veelbelovend én kwetsbaar."
Waelkens uit Oostrozebeke, dat al 100 jaar actief is in vlaggenproductie, groot formaat bedrukking en visuele communicatie, besloot in 2007 een productiefiliaal op te richten in Roemenië. De vestiging groeide intussen uit tot een volwaardige entiteit met zo’n 50 medewerkers.
Een nieuwe Voka-enquête bij 700 Vlaamse ondernemingen schetst een somber beeld van de economische toestand. Zes op de tien Vlaamse bedrijven schatten de huidige economische toestand negatief tot zeer negatief in. Het gebrek aan vraag, de hoge loonkosten en de moeilijke politieke situatie in ons land vormen de grootste bezorgdheden van bedrijfsleiders momenteel. In 1 op de 10 bedrijven wordt een grote impact verwacht van de nationale staking.
De nationale staking kan op geen slechter moment komen voor een economie in crisis. De federale regering moet echter standhouden en een vernieuwde hervormingsambitie aan de dag leggen.
Voka vraagt koerswijziging, transparantie en respect voor keuzevrijheid.
Het Voka Magazine valt duidelijk in de smaak. Ons vernieuwde ondernemerstijdschrift is maar liefst twee keer genomineerd voor de BOCA-Awards: één keer door de expertenjury en één keer door de klantenjury.
"We willen dat mensen een paar uur ervaren wat iemand met diabetes elke dag meemaakt. Niet om hen te belasten, maar om begrip te creëren."
Het nieuw OESO Health at a Glance rapport legt een belangrijk pijnpunt van onze gezondheidszorg bloot: wie te laat ingrijpt, betaalt uiteindelijk meer.
Vorige week was er veel commotie over de RTL-documentaire ‘Sans boulot: tous fraudeurs’, over niet-werkenden in Verviers. Die commotie is enigszins verrassend, gezien die problematiek al veel langer gekend zou moeten zijn.
Maak een profiel aan voor:
Ben je Voka-lid? Dan krijg je ook: