Blijf je milieumanagementsysteem future-proof houden
ISO 14001 blijft de internationale referentie voor milieumanagementsystemen, maar de verwachtingen rond implementatie, aantoonbaarheid en integratie met andere ESG-kaders nemen toe. Bedrijven worden steeds vaker geconfronteerd met audits die niet alleen kijken naar compliance, maar ook naar effectiviteit en continue verbetering.
In deze sessie brengen we de recente evoluties binnen ISO 14001 in kaart en vertalen we die naar de praktijk van jouw organisatie. We gaan in op typische knelpunten zoals documentatie, risicoanalyse en integratie in de bedrijfsvoering.
Inhoud
Op het programma in deze sessie:
- Recente en verwachte evoluties binnen ISO 14001
- Opbouw en logica van een performant milieumanagementsysteem
- Koppeling met wetgeving en ESG-rapportering
- Veelgemaakte fouten bij audits en hoe je ze vermijdt
- Praktische vertaalslag naar jouw organisatie
Wat neem je mee:
- Actueel inzicht in ISO 14001-vereisten en trends
- Verbeterpunten voor je eigen milieumanagementsysteem
- Praktische checklist voor auditvoorbereiding
Doelgroep
Voor milieucoördinatoren, HSE- en kwaliteitsverantwoordelijken die hun milieumanagementsysteem willen actualiseren en versterken.
Ontdek het volledige programma
Milieu-actualiteiten 2027Bespaar en schrijf je in voor het gehele traject of kies uit één of meerdere van de sessies | ||||
| Datum | Onderwerp | Tijdstip* | Locatie | Info |
| 21/01 | ISO norm 14001: stand van zaken | 8.00u - 11.00u | Mechelen | meer info |
| 18/02 | Update milieuwetgeving | 8.00u - 11.00u | Geel | meer info |
| 18/03 | Update verpakkingswetgeving: vertaling naar jouw organisatie | 8.00u - 11.00u | Mechelen | meer info |
| 22/04 | Bedrijfsbezoek: circulariteit en duurzaam verpakkingsbeheer in de praktijk | 8.00u - 11.00u | Op locatie | meer info |
| 13/05 | Tanks op het terrein: wettelijke verplichtingen en afspraken | 8.00u - 11.00u | Mechelen | meer info |
| 17/06 | Emissiebeheer: monitoring van geur, stoffen en OX | 8.00u - 11.00u | Geel | meer info |
| 16/09 | De basics van de VLAREM wetgeving | 8.00u - 11.00u | Geel | meer info |
| 21/10 | Bedrijfsbezoek: duurzame oplossingen voor waterzuivering en energiebeheer | 8.00u - 11.00u | Op locatie | meer info |
| 18/11 | Navigeer door de energietransitie | 8.00u - 11.00u | Mechelen | meer info |
| 9/12 | Milieu-actualiteit in de praktijk | 8.00u - 11.00u | Geel | meer info |
| *Inclusief ontbijt vanaf 7.30u. | ||||
Ook interessant voor jou
Stel je nu kandidaat: Voka Charter Duurzaam Ondernemen 2027
Milieu-actualiteiten 2026 (najaarsreeks)
















