Overslaan en naar de inhoud gaan
  • 26/08/2025

Wat begon als een samenwerking tussen vier vrienden en een gezamelijke droom, groeide in tien jaar tijd uit tot het grootste tomatenbedrijf van België – én een internationale referentie in specialty tomaten. Den Berk Délice serveert smaak, schaal én strategie

Wat doen jullie precies?

“We zijn specialist in specialty tomaten”, zegt algemeen directeur Wouter Vankeirsbilck. “Dat gaat van smaakvolle snoeptomaatjes tot rassen met een verrassende uitstraling. Momenteel lopen er meer dan 200 variëteiten in proef. Onze Miss Perfect Délice is intussen het best bekroonde cherrytrostomaatje in België.”

Met locaties in onder meer Hoogstraten, Merksplas, Rijkevorsel, Herentals en Oud-Turnhout – en sinds kort ook een productiesite in Agadir (Marokko) – werkt Den Berk Délice aan jaarrondkwaliteit. “In België doen we belichte winterteelt. Maar met de hoge energieprijzen en het veranderende klimaat wordt dat moeilijk. Door ook in het zuiden te produceren, kunnen we onze retailpartners continu ontzorgen.”

Wat onderscheidt jullie van anderen?

Volgens founder Luc Beirinckx zit het verschil in de samenwerking: “We zijn geëvolueerd van hardwerkende ondernemers naar strategische leiders. Leren loslaten en vertrouwen op een gemotiveerd team, dat was de grote stap. Maar het werkt: onze mensen voelen die betrokkenheid. Ook in de benadering van de klant maakt Den Berk Délice het verschil. Het eigen sales- en marketingteam werkt nauw samen met Coöperatie Hoogstraten, waardoor 1 en 1 meer is dan 2. Dat voelt onze klant en geeft vertrouwen aan beide kanten.”

Wat brengt de toekomst?

Met meer dan 1.000 medewerkers in het hoogseizoen en meer dan 100 hectare aan serres In België en Marokko zit het bedrijf niet stil. Begin 2025 stapte de Nederlandse investeerder Egeria in, met het oog op verdere professionalisering en internationalisering. “We willen het voorbeeldbedrijf zijn in onze sector. Smaak, duurzaamheid en digitalisering blijven onze speerpunten.”

Waarom moeten jullie de Prijs Ondernemen winnen?

“Den Berk Délice is het mooiste bewijs dat je met vriendschap en ondernemerschap écht ver komt”, besluit Wouter Vankeirsbilck. “We zijn trots op onze producten, onze mensen en onze sector. En ja, we kweken de lekkerste smaaktomaatjes van het land. Dat mag gevierd worden.” 

Snapshot

  • Opgericht in 2014 door vier naburige tomatentelers uit de Noorderkempen: Paul Van de Mierop, Koen Lauwerysen, Hans Van Gool en Luc Beirinckx. Wouter Vankeirsbilck is algemeen directeur.
     
  • Grootste tomatenbedrijf van België, met meer dan 100 hectare aan serres, verspreid over o.a. Hoogstraten, Merksplas, Herentals, Rijkevorsel en Oud-Turnhout. Sinds 2024 ook een eigen productiesite in Agadir, Marokko.
     
  • Het bedrijf telt meer dan 200 vaste medewerkers, aangevuld met ruim 1.000 seizoenarbeiders in het hoogseizoen.
     
  • In 2025 stapte de Nederlandse investeringsmaatschappij Egeria in het kapitaal. De vier oprichters blijven aan boord met een substantieel minderheidsbelang.

Artikel uit publicatie

Citymesh
NTX
Van Havermaet
ING
Mensura
SDWorx
Deloitte Private
Degroof Petercam
PFL
Van Roey