Overslaan en naar de inhoud gaan

Zes maanden, acht momenten, één vraag: 
Hoe laat ik AI werken voor mijn job en mijn organisatie? 

Je start met een intake, richt je eigen AI werkplek in, leert de spelregels, kiest een case uit je bedrijf en bouwt die uit tot een werkende toepassing die je team gebruikt.

Waarom dit traject anders is dan een AI cursus

In de meeste bedrijven is AI al aanwezig. Medewerkers stellen vragen aan ChatGPT, iemand gebruikt Copilot voor een verslag en hier en daar loopt een eerste experiment. In de praktijk blijft het bij losse toepassingen naast het gewone werk, en niemand weet precies wat mag, wat veilig is en wat het oplevert.

Of AI rendeert, hangt af van jouw rol, jouw processen, jouw software en jouw mensen. Daarom begint dit traject met een persoonlijke intake en wordt een deel van het programma afgestemd op wat de deelnemers aangeven. Je werkt het hele traject op je eigen account, met je eigen documenten en aan een case uit je eigen organisatie. En governance komt voor het bouwen, niet erna.

Vier stappen, van intake tot werkende toepassing

STAP 1

Jou leren kennen

In een individuele intake met Dorien Jorissen bespreken we wat je vandaag met AI doet, wat je bedrijf ermee doet, wat je wil leren, met welke AI tools je wil werken en welke beperkingen gelden in jouw organisatie. Op basis van alle intakes stemmen we het programma af op de groep.

STAP 2

Je werkplek en
de spelregels

In de kickoff richt je met Ibn Renders en Thibau Hopmans je eigen AI werkplek in: profiel, schrijfstijl, werkruimtes, skills, huisstijl en bedrijfskennis. Daarna leer je van Simon Vercruysse welke verplichtingen gelden en van Dorien Jorissen hoe AI werkt in bedrijfsprocessen en hoe je je eigen flows uittekent met de governance eronder.

STAP 3

Je case kiezen
en bouwen

In een expert talk leg je je case vast. In groep leer je wat je veilig kan koppelen en werk je je bouwplan uit. Op de Bouwdag bij ACA Group bouw je een volledige dag, met alle experts in huis, aan je eigen toepassing. Zonder te programmeren.

STAP 4

Uitrollen en aantonen

Je leert hoe je je oplossing inpast in je IT omgeving, hoe je governance en opleiding organiseert en hoe je je collega’s meekrijgt. Je sluit af met een presentatie van wat het oplevert, een update over de nieuwste ontwikkelingen en je certificaat.

Wat je na zes maanden in handen hebt

Een ingerichte AI werkplek

Je eigen account, gevoed met je profiel, schrijfstijl, huisstijl en bedrijfskennis, zodat AI klinkt als jij en werkt met jouw context.

Een werkende AI toepassing
uit je eigen organisatie

Zelf gekozen, uitgetekend en gebouwd: een assistent, een workflow of een agent, met de governance eronder.

Een implementatieplan en een
plan voor de eerste 90 dagen

IT, licenties, werkafspraken, opleiding en een berekening van wat je oplossing oplevert.

Een officieel certificaat

Het Certificate of Achievement in AI Transformation van Voka Limburg en ACA Group, uitgereikt na je eindpresentatie.

Acht momenten van inzicht naar impact

Tussen november 2026 en mei 2027 kom je acht keer samen: vijf groepssessies, een individuele intake, een individuele expert talk en een Bouwdag. Vanaf januari werk je stap voor stap naar de case die je op de Bouwdag bouwt. 

Sessies
1
Individueel 18 november tot en met 4 december 2026

Online, 1 uur, op afspraak

Dorien Jorissen

Intakegesprek

Een kennismakingsgesprek met Dorien Jorissen, je begeleider doorheen het traject. De gesprekken lopen van 18 november tot en met 4 december; tot die datum kan je nog instappen. Het doel is jou en je context te leren kennen, zodat we een deel van het programma op de groep kunnen afstemmen. Een case kiezen hoeft nog niet, dat komt vanaf januari.

  • Wat we bespreken: wat je vandaag al met AI doet en wat je bedrijf ermee doet, wat je in dit traject wil leren, met welke AI tools of taalmodellen je wil werken, en welke beperkingen gelden in jouw organisatie, bijvoorbeeld rond data, software of beleid.
  • Begeleider: Dorien Jorissen
2
December 2026 of januari 2027

Voka Hasselt, 9.00 tot 12.00 uur

Alexander Frimout Dorien Jorissen Ibn Renders Thibau Hopmans

Kickoff: van trends naar je eigen AI werkplek

Een uur inzicht, twee uur doen. Je komt met je laptop en een account op het taalmodel dat je in de intake koos.

  • Deel 1: Alexander Frimout neemt een uur de tijd voor de belangrijkste AI trends en wat ze betekenen voor bedrijven. Dorien Jorissen licht het parcours toe: wat uit de intakes kwam, hoe het programma daarop is afgestemd en welke experts je gaat ontmoeten.
  • Deel 2: Ibn Renders en Thibau Hopmans richten per taalmodel samen met jou de instellingen in die het meeste tijd besparen: je profiel en schrijfstijl, werkruimtes per taak, skills, huisstijl, bedrijfskennis en de eerste veilige koppelingen.

Je vertrekt met een ingerichte werkplek die je de volgende werkdag gebruikt en die je op de Bouwdag opnieuw inzet.

3
Januari 2027

Voka Hasselt, 9.00 tot 12.00 uur

Simon Vercruysse Dorien Jorissen

Spelregels en processen: AI veilig in je werking

Governance komt in dit traject voor het bouwen, niet erna. Eerst het kader, dan je eigen processen.

  • Deel 1: Simon Vercruysse legt uit welke verplichtingen gelden wanneer je AI inzet in je bedrijf: de Europese AI Act, privacy en de bescherming van klantdata en bedrijfsdata. En waar je aan moet denken voor je begint: welke data mag waar, wie is verantwoordelijk, hoe voorkom je dat AI feiten verzint en hoe houd je controle over wat het doet.
  • Deel 2: Dorien Jorissen toont hoe AI werkt in bedrijfsprocessen: waar het een stap overneemt, waar het ondersteunt en waar mensen aan zet blijven. Je leert je eigen flows snel uittekenen en er meteen de governance onder leggen: welke stap mag AI zelfstandig doen, waar is een menselijke check nodig en welke data komt erbij kijken.
Jouw case / projecten: hier begint het casewerk. Je krijgt de opdracht om een of meerdere cases, processen of vragen uit je eigen organisatie voor te bereiden voor de expert talk: uitgetekend, met de governance eronder.
4
Individueel Februari 2027

Online of op kantoor bij ACA Group, 1 uur tot 1 uur 30, op afspraak

Dorien Jorissen Thibau Hopmans Andere experts op basis van jouw case

Expert talk

Een werksessie met Dorien Jorissen en Thibau Hopmans, aangevuld met andere experts op basis van de cases, processen en vragen die je hebt voorbereid. Je legt je cases, processen en vragen voor, de experts denken mee en dagen je uit. Samen leg je je case definitief vast en baken je ze af: welk proces, welke stappen, welke data en wat het moet opleveren. Het bouwplan zelf maak je nog niet, dat komt in de volgende groepssessie.

Jouw case / projecten: definitieve keuze en afbakening, plus de vragen die je in de volgende sessie wil beantwoorden: welke data, welke koppelingen, welke vorm.
5
Februari 2027

Voka Hasselt, 9.00 tot 12.00 uur

Thibau Hopmans Dorien Jorissen

Jouw data, jouw tools, jouw bouwplan

De sessie waarin je case een bouwplan wordt. Dorien Jorissen is aanwezig voor de persoonlijke begeleiding.

  • Deel 1: Thibau Hopmans toont wat je allemaal kan koppelen aan een AI toepassing (mail, Drive of SharePoint, CRM, ERP, boekhoudpakket, Teams of Slack), welke mogelijkheden dat opent en hoe veilig of onveilig elke koppeling is. Je leert het verschil tussen een assistent die met jouw documenten werkt, een workflow die stappen automatiseert en een agent die zelfstandig handelt, en welke vorm bij jouw case past.
  • Deel 2: werktijd aan je bouwplan, met de experts aan tafel: welke stappen, welke data, welke koppelingen, welke vorm, en wat je vooraf klaarzet voor de Bouwdag.
  • Afsluiting: elke deelnemer stelt zijn bouwplan kort voor aan de groep. Experts en medecursisten geven feedback: is de case afgebakend genoeg, is de data beschikbaar, is het de juiste vorm?
Jouw case / projecten: een bouwplan dat klaar is en een checklist van toegangen en data die je voor de Bouwdag in orde brengt.
6
Bouwdag Maart 2027

Kantoor ACA Group in Hasselt, 9.00 tot 17.00 uur

Alle experts

Een dag bouwen bij ACA Group

Een volledige dag op het kantoor van ACA Group, in twee delen. Alle experts van het traject zijn aanwezig: Jeroen Bertels, Alexander Frimout, Thibau Hopmans, Dorien Jorissen, Laurens Martens, Ibn Renders en Simon Vercruysse.

  • Voormiddag, bij het ontbijt: je ontmoet de AI experts en developers met AI expertise van ACA Group. Zij tonen in de praktijk hoe zij dagelijks met AI werken en hoe het team verschillende AI tools combineert om complexe vraagstukken op te lossen.
  • Na het ontbijt: je bouwt je eigen toepassing volgens het bouwplan uit februari. Thibau Hopmans en Jeroen Bertels begeleiden het technische werk en de koppelingen, de andere experts schuiven aan waar hun expertise bij jouw case past, en Dorien Jorissen bewaakt dat je oplossing praktisch en werkbaar blijft voor je bedrijf.

Om 17.00 uur heb je een eerste werkende toepassing of een stevig prototype.

7
Woensdag 14 april 2027

Voka Hasselt, 9.00 tot 12.00 uur

Laurens Martens Dorien Jorissen

Uitrollen in je organisatie: IT, governance en mensen

De techniek werkt. De volgende vraag is hoe je oplossing een plaats krijgt in je organisatie en hoe je collega’s er effectief mee aan de slag gaan.

  • Deel 1: Laurens Martens over de IT kant van de uitrol: hoe je AI licenties en tooling in je bestaande IT omgeving integreert, wat dat kost, wie het beheert en welke valkuilen je vermijdt.
  • Deel 2: Dorien Jorissen over governance, opleiding en mensen meekrijgen: hoe je werkafspraken en eigenaarschap vastlegt, hoe je collega’s opleidt en hoe je het verhaal brengt zodat het blijft hangen. Met de aanpak die ACA Group intern gebruikt om AI gebruik netjes en beheersbaar te houden als voorbeeld.

Je leert ook hoe je tijdswinst en kwaliteitsverbetering meetbaar maakt. Je vertrekt met een implementatieplan en een berekening van wat je oplossing oplevert.

8
Woensdag 12 mei 2027

Voka Hasselt, 9.00 tot 12.00 uur

Dorien Jorissen Thibau Hopmans Alexander Frimout Alle experts

Eindpresentatie en slottrends

  • Presentaties: je presenteert aan de groep en de experts wat je hebt geleerd, gebouwd en getest, en welk verschil het maakt in je organisatie. Je krijgt gerichte feedback om je oplossing verder uit te bouwen en werkt je actieplan voor de volgende 90 dagen af.
  • Slottrends: Thibau Hopmans en Alexander Frimout praten je bij over wat er de voorbije zes maanden is veranderd in AI en wat je daarvan zeker meeneemt na het traject.
  • Certificaat: uitreiking van het Certificate of Achievement in AI Transformation van Voka Limburg en ACA Group.

De experts die je begeleiden

JB

Jeroen Bertels

AI en machine learning

Zorgt dat de technische basis van een AI toepassing robuust en betrouwbaar is.

In het traject

Bouwt op de Bouwdag mee aan de technische kern en de koppelingen van je toepassing.

AF

Alexander Frimout

AI ontwikkelingen en toepasbaarheid

Volgt de ontwikkelingen in AI op de voet en vertaalt ze naar wat vandaag bruikbaar is in bedrijven.

In het traject

Opent de kickoff met een uur over de trends die ertoe doen voor jouw bedrijf.

TH

Thibau Hopmans

Technische begeleiding en koppelingen

Begeleidt je individueel en leert je hoe je AI toepassingen, workflows en automatisaties bouwt en met je eigen data en tools verbindt.

In het traject

Richt in de kickoff je werkplek mee in, geeft de sessie over data en koppelingen, zit in je expert talk en bouwt op de Bouwdag naast je.

DJ

Dorien Jorissen

Trajectbegeleiding en adoptie

Volgt je persoonlijk op doorheen het traject, bewaakt de relevantie voor je bedrijfsprocessen en helpt je om je team mee te krijgen.

In het traject

Voert je intake, leidt het parcours, geeft de sessie over AI in bedrijfsprocessen en governance, en bewaakt op de Bouwdag en in april dat je oplossing werkbaar is voor je team.

LM

Laurens Martens

Infrastructuur, licenties en tooling

Infrastructuurexpert met ervaring in het integreren van AI licenties en tooling binnen de IT afdeling van een organisatie, en in de valkuilen die daarbij horen.

In het traject

Deelt in april hoe je licenties en tooling in je IT omgeving inpast, en schuift aan in expert talks waar integratie met de bestaande IT centraal staat.

IR

Ibn Renders

AI voor bedrijfscommunicatie en visualisatie

Toont hoe een bedrijf AI inzet voor communicatie en visualisatie, met vertakkingen naar content, presentaties en visuals, en hoe je dat doet zonder dat het eruitziet als machinaal geproduceerd: herkenbaar, in je eigen stijl en met inhoud die klopt.

In het traject

Richt in de kickoff je werkplek mee in, met nadruk op schrijfstijl en huisstijl, en begeleidt expert talks en Bouwdagcases rond content, presentaties en visualisatie.

SV

Simon Vercruysse

Informatiebeveiliging, privacy en AI Act

Begeleidt je in informatiebeveiliging, privacy en de AI Act, zodat je AI veilig en verantwoord inzet.

In het traject

Geeft in januari het deel over verplichtingen en aandachtspunten, en schuift aan in expert talks waar data, privacy of compliance zwaar wegen.

Doelgroep
Voor wie is dit traject?

Voor ondernemers, leidinggevenden en professionals die verder willen dan losse AI experimenten en willen leren hoe AI structureel rendeert in hun werk en organisatie.

Een technische achtergrond is niet nodig. Of je nu je eerste stappen zet of al dagelijks met AI werkt: tijdens het intakegesprek stemmen we het niveau en je opdrachten af op waar je vandaag staat.

 
Praktisch
Looptijd
18 november 2026 tot en met 12 mei 2027, 8 momenten
Instappen
Mogelijk tot en met 4 december 2026, zolang de intakegesprekken lopen
Individueel
Intake van 1 uur met je begeleider en een expert talk van 1 uur tot 1 uur 30 met een of meerdere experts. Online of op kantoor bij ACA Group
Groepssessies
5 sessies in Voka Hasselt, telkens van 9.00 tot 12.00 uur
Bouwdag
Kantoor ACA Group in Hasselt, van 9.00 tot 17.00 uur
Voka leden
€ 1.380
excl. btw
Niet leden
€ 1.660
excl. btw

Onze partners

DynappsEplanVLAIO    

 

Logo The Value HubGevers LogoA.C.A. Group         

Contactpersoon

Arne Morias

Adviseur innovatie I digitalisatie

Adres

Voka - KvK Limburg
Gouverneur Roppesingel 51
3500 Hasselt

Wanneer

Prijs

Voka leden: € 1380,00 (excl. btw)
Voka niet-leden: € 1660,00 (excl. btw)

Voorwaarden

Annuleren 
Annuleren kan enkel schriftelijk tot en met 30/09/2026. Nadien blijft het volledige bedrag van de factuur verschuldigd. Een ingeschreven deelnemer mag zich wel door een andere persoon laten vervangen. De Kamer behoudt zich het recht om de opleiding te annuleren indien, ondanks alle inspanningen, de omstandigheden ons ertoe dwingen. Het volledige inschrijvingsgeld wordt dan teruggestort.

Om privacyredenen geven we mee dat op dit event mogelijk beeldmateriaal wordt gecreëerd - in vorm van foto en/of film - dat nadien via Voka-mediakanalen kan worden gebruikt.

Contactpersoon

Arne Morias

Adviseur innovatie I digitalisatie

Adres

Voka - KvK Limburg
Gouverneur Roppesingel 51
3500 Hasselt

Wanneer

Prijs

Voka leden: € 1380,00 (excl. btw)
Voka niet-leden: € 1660,00 (excl. btw)

Voorwaarden

Annuleren 
Annuleren kan enkel schriftelijk tot en met 30/09/2026. Nadien blijft het volledige bedrag van de factuur verschuldigd. Een ingeschreven deelnemer mag zich wel door een andere persoon laten vervangen. De Kamer behoudt zich het recht om de opleiding te annuleren indien, ondanks alle inspanningen, de omstandigheden ons ertoe dwingen. Het volledige inschrijvingsgeld wordt dan teruggestort.

Om privacyredenen geven we mee dat op dit event mogelijk beeldmateriaal wordt gecreëerd - in vorm van foto en/of film - dat nadien via Voka-mediakanalen kan worden gebruikt.

Medialife
Appsys
Barrier
Trixxo
KPMG
Alk Reismakers
Propaganda
ING
Mensura
SDWorx
Groep JAM