Wissel ervaring uit rond actuele thema’s met aankoop-, purchasemanagers, buyers en CPO’s tijdens de Business Club Sourcing & Import.
- Wanneer produceer je zelf en wanneer ga je extern aankopen?
- Hoe selecteer en beheer je de beste leveranciers en hoe hou je de relaties zo optimaal mogelijk?
- Welke aankooptrends en tools zijn er ter beschikking?
- Hoe maak je je inkoopproces zo duurzaam mogelijk?
- Wordt reshoring opnieuw relevant?
Deze businessclub bestaat uit 7 sessies, die telkens bestaan uit een hands-on en interactieve toelichting van 1 of 2 experten, gekoppeld aan ervaringsuitwisseling met de andere deelnemers.
Enkele van de mogelijke topics (de definitieve topics worden na overleg met de deelnemers vastgelegd):
- Marktonderzoek naar leveranciers / sourcing partners
- Outsourcen of aankopen?
- Offertes, contracten en procedures - evaluaties & onderhandelingen
- Import en buying logistics: het belang van aankopen binnen het supply chain management, just-intime toelevering, multi-modaal transport.
- Duurzame relaties met suppliers
- Interne aankooporganisatie: verantwoordelijkheden en rollen
- Risk management (hedging grondstoffen, valuta, korte of lange termijn sourcing, ….) - lokale versus globale sourcing.
- Total cost of ownership : make or buy, sourcing Europe versus far east. Procure/purchase to pay process. . Indirect/tail send.
- Digitalisatie in het aankoopproces (account payables, indirect spend, sourcing portals, …) - E-sourcing en digital marketplaces, analytics, AI.
Wat haal je eruit?
We reiken je theoretische getuigenissen en inspirerende praktijkcases uit het bedrijfsleven aan om het aankoopbeleid en je strategie te optimaliseren. De sessies zijn sterk doorweven van ervaringsuitwisseling in een vertrouwelijk kader en geven de deelnemers de kans om hun professioneel netwerk te verbreden.
Is er een topic waar je de diepte in wil duiken? We waarderen je input. Na een intake gesprek leggen wij de definitieve programma op maat van de groep vast.
Doelgroep
Sourcing- & purchasemanagers, aankoopverantwoordelijken, procurementmanagers, bedrijfsleiders en businessstrategen
Praktisch
De Businessclub gaat door telkens van 14u00 - 17u00.
De data van de resterende 6 sessies leggen we vast tijdens de kick off in samenspraak met de groep zelf.
Locaties: Voka Mechelen-Kempen/ Oost-Vlaanderen of bij de deelnemende bedrijven zelf.
Meer info?
