Indexsprong noodzakelijk om inflatieschok te temperen
Voka Oost-Vlaanderen vraagt de federale regering om een indexsprong voor te bereiden. Dat wil zeggen dat we de eerstvolgende loonindexering overslaan ten belope van 2%. Op die manier ontstaat er ademruimte voor ondernemingen. De energieschok door de oorlog in de Golfregio doet de inflatie sterk oplopen waardoor uiteindelijk opnieuw de bedrijven de factuur zullen krijgen van de crisis, door het automatische indexeringsmechanisme. Voor bepaalde bedrijven en sectoren zou dit de schok te veel zijn.
Voka Oost-Vlaanderen tevreden met beslissing Vlaamse Regering voor mobiliteitsvisie Gentse Zuidmozaïek
Voka Oost-Vlaanderen verwelkomt de beslissing van de Vlaamse Regering om werk te maken van een geïntegreerde mobiliteitsaanpak voor de Gentse Zuidmozaïek. Op initiatief van Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Annick De Ridder krijgt De Werkvennootschap de opdracht om een mobiliteitsvisie uit te werken voor deze strategisch belangrijke economische cluster. Voka Oost-Vlaanderen bracht dit dossier eind vorig jaar onder de aandacht van de minister en is tevreden dat zij het signaal meteen heeft opgepikt en actie onderneemt.
Naar één Europese rechtsvorm voor start-ups: Commissaris Michael McGrath licht EU Inc toe in Gent
Vandaag gaf Europees commissaris voor Democratie, Justitie, Rechtsstaat en Consumentenbescherming, Michael McGrath in het Wintercircus toelichting bij EU Inc., het nieuwe Europese initiatief dat het voor bedrijven eenvoudiger moet maken om over de grenzen heen op te schalen. Voor ondernemers, investeerders en de techscene is dat een belangrijke stap om de Europese interne markt beter te laten renderen. Met de introductie van EU Inc. wordt bovendien meteen één van de negen beleidsprioriteiten uit het Tech Manifest van Voka Oost-Vlaanderen gerealiseerd.
Mobiliteit, fiscaliteit, infrastructuur en arbeidsmarkt zijn belangrijke omgevingsfactoren voor ondernemers. De verschillende overheidsinstanties hebben hier impact op en zo ook jouw lokaal bestuur. Voka nodigt jou graag uit op de Voka Politica in Lebbeke.
Locatie
Lebbeke
Prijs
Gratis
Exclusief voor ondernemers met een bedrijf in Lebbeke.
Geen toegevoegde-waardeketen zo complex en versnipperd als de bouw- en vastgoedwereld. Ontwikkelaars, aannemers, architecten, makelaars, studiebureaus, investeerders, toeleveranciers… Elke schakel is essentieel, net zoals netwerking over de verschillende stakeholders heen.
AI biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op over ethiek, vertrouwen en verantwoordelijkheid. In deze sessie verkennen we dit terrein en tonen we hoe je AI inzet met respect voor de patiënt en de zorgpraktijk.