Overslaan en naar de inhoud gaan

De voedings- en drankenwereld is in volle beweging. Van boer tot bord, van innovatie tot export — elk schakeltje in de keten telt. Daarom brengt Voka bedrijven uit de brede Food & Beverage-sector samen in één sterke, grensoverschrijdende community. Geen hokjesdenken, maar een open netwerk waar respect, kennisdeling en samenwerking centraal staan.

In uitdagende tijden waarin bedrijven vaak met gelijkaardige vragen worstelen — rond grondstoffen, duurzaamheid, personeel of marktpositie — is het een enorme meerwaarde om ervaringen uit te wisselen met collega’s die hetzelfde pad bewandelen. Te vaak zijn sectororganisaties of netwerken beperkt tot één segment, terwijl het succes van onze Oost-Vlaamse voedingsketen juist ligt in samenwerking tussen alle schakels.

Met de Food & Beverage Community biedt Voka een platform dat iedereen in de keten verbindt — van telers tot retailers, van producenten tot logistieke partners, en ook investeerders en start-ups die het verschil willen maken.

Vanaf 2025 werken we voor de Food & Beverage Community samen met Voka West-Vlaanderen waardoor iedere activiteit een bonte mix vormt van Oost-en West-Vlaamse bedrijven. 

Voor wie?

De community staat open voor alle ondernemingen actief in de voedings- en drankenketen:

  • Telers en bewerkers

  • Producenten en verwerkers

  • Logistieke spelers en distributeurs

  • Retail en groothandel

  • Investeerders en innovatieve starters

Ben jij actief in deze keten en wil je mee bouwen aan de toekomst van de sector in onze regio? Dan is deze community voor jou.

Programma

  • 22.09 | Kick-off - duurzaamheid: Slim waterbeheer: van vervuiling naar voeding bij Ardo
  • 24.10 | Webinar - safety: hoe een veiligheidsproject opzetten dat wél werkt door Peter De Gryse van DENKie
  • 25.11 | De evolutie in de drankensector & internationalisering bij Brouwerij Huyghe
  • 24.02 | Verpakking: Pack to basics - minder afval, meer impact bij Packyard
  • 21.04 | Innovatie: Van bodem tot bord, een innovatieve blik op aquacultuur bij Oude Vismijn
  • 28.05 | Experiment: Ideeën worden gekneed, getest en verfijnd tot marktklare producten bij Food Pilot Merelbeke.

Programma uitgebreid

Programma

  • 17:00 – 17:30: Onthaal
  • 17:30 – 18:30: Presentaties door Voka, Ardo en Azulatis
  • 18:30 – 19:30: Rondleiding (pomplokaal & irrigatiebekken)
  • 19:30 – 20:15: Panelgesprek hergebruik van water met Prof. Imca Sampers (UGent), Charlotte Bouckaert (VITO) en Jonas Noé (Azulatis)
  • 20:15 – 21:45: Catering & netwerkmoment

Locatie

Ardo - Wezestraat 61, 8850 Ardooie

Programma

Hoe een veiligheidsproject opzetten dat wél werkt door Peter De Gryse van DENKie.

Timing: 12u30-13u30

Onderwerp

De evolutie in de drankensector & internationalisering

Programma

  • 17:30 – 18:00: Onthaal
  • 18:00 – 18:30: Uiteenzetting van Alain De Laet, CEO van Brouwerij Huyghe
  • 18:30 – 19:30: Rondleiding
  • 19u30 – 21:30: Catering & netwerkmoment

Locatie

Brouwerij Huyghe (Delirium) (Melle)

Onderwerp

Verpakking: Pack to basics - minder afval, meer impact

Rondleiding bij Packyard met panelgesprek over hoe duurzaamheid en consilidatie hand in hand gaan

Locatie

Packyard (Nazareth - De Pinte)

Onderwerp

Innovatie: Van bodem tot bord, een innovatieve blik op aquacultuur

Programma

  • 15u30-16u00 | Onthaal & verwelkoming door Voka
  • 16u00-16h30 | Presentatie Marifish Inc. door Evy De Bruyker Voka & Erik Engbersen Managing Director Snick Ingredients
  • 16u30-16u45 | Start-up Marifish Inc: Testimonial Ocean Bites door Co-founder Sander Steenacker
  • 16u45-17u00 | Start-up Marifish Inc: Testimonial Three-Sixty Aquaculture door James Fox-Davies & Lee Tanner
  • 17u00-17u45 | Rondleiding Marifish Inc. groep 1, speeddate groep 2
  • 17u45-18u30 | Rondleiding Marifish Inc. groep 2 , speeddate groep 1
  • 18u30-21u00 | Netwerking Community

Locatie

Marifish.Inc,  Wandelaarkaai 7/ 61, 8400 Oostende

We verwelkomen jullie bij Food Pilot Merelbeke, een experimentele voedingsfabriek waar ideeën worden gekneed, getest en verfijnd tot marktklare producten. 

Denk: een speeltuin voor food innovators, uitgerust met meer dan 100 toestellen, waar jaarlijks honderden piloottesten worden geserveerd en duizenden smaakpapillen aan het werk worden gezet. Van houdbaarheid en smaak tot duurzaamheid en AI en zoveel meer, hier wordt de toekomst van voeding langzaam maar zeker op smaak gebracht.

Wat staat er op het programma?

15u30 – 15u50 | Onthaal & verwelkoming door Voka
Een warme ontvangst om meteen in de juiste flow te komen

16u00 – 16u30 | Food for thought
Introductie tot ILVO, hun onderzoeksfaciliteiten en living labs, met focus op Food Pilot door Karen Verstraete 

16u30 – 17u30 | Behind the scenes
Een exclusief bezoek aan de Food Pilot: van labo’s, toestellen tot piloottesten en concrete toepassingen zoals houdbaarheidsonderzoek door Kathleen Coudijzer

17u30 – 18u00 | Financiering met smaak
Ontdek alternatieve financieringsmogelijkheden (o.a. EU-subsidies) voor innovatie in food, toegelicht door Aurélie Dumon, met ruimte voor een 1-op-1 gesprek

18u00 – 18u05 | Sneak peek
Voorstelling van het programma van de volgende editie van onze community

Vanaf 18u05 | Netwerken & tasting

 

Praktisch

  • Deelnameprijs: €590 (excl. btw) per persoon

  • Maximaal 2 deelnemers per bedrijf (bij voorkeur zaakvoerders of beslissingsnemers)

  • Enkel voor Voka-leden

  • Actief in de Oost-Vlaamse Food & Beverage-keten

Interesse? Sluit je aan bij collega-ondernemers en versterk jouw plaats in de Oost-Vlaamse voedings- en drankencommunity. Samen tillen we de sector naar een hoger niveau.

Contactpersoon

Sophia De Bruyne

Manager Jong Ondernemen - Manager Communities - Ledenrelaties

Adres

Verschillende locaties
9000 Gent

Wanneer

Prijs

590 euro (excl. btw)

Voorwaarden

Om privacyredenen geven we mee dat op dit event mogelijk beeldmateriaal wordt gecreëerd - in vorm van foto en/of film - dat nadien via Voka-mediakanalen kan worden gebruikt.

In verband met privacyoverwegingen willen wij jou informeren dat er in de aanloop naar de activiteiten Outlook-uitnodigingen zullen worden verstuurd. De deelnemers worden tevens automatisch toegevoegd aan een WhatsApp-community. Uiteraard staat het jou vrij om deze community te verlaten, mocht je dat wensen.

Exclusief voor Voka-leden. Nog geen lid? Neem contact op met Sophia De Bruyne

imu - ov - Adverteren bij Voka

Contactpersoon

Sophia De Bruyne

Manager Jong Ondernemen - Manager Communities - Ledenrelaties

Adres

Verschillende locaties
9000 Gent

Wanneer

Prijs

590 euro (excl. btw)

Voorwaarden

Om privacyredenen geven we mee dat op dit event mogelijk beeldmateriaal wordt gecreëerd - in vorm van foto en/of film - dat nadien via Voka-mediakanalen kan worden gebruikt.

In verband met privacyoverwegingen willen wij jou informeren dat er in de aanloop naar de activiteiten Outlook-uitnodigingen zullen worden verstuurd. De deelnemers worden tevens automatisch toegevoegd aan een WhatsApp-community. Uiteraard staat het jou vrij om deze community te verlaten, mocht je dat wensen.

Exclusief voor Voka-leden. Nog geen lid? Neem contact op met Sophia De Bruyne

imu - ov - Adverteren bij Voka
Proximus
Wintercircus
Deloitte Private
Flancco
ING
Mensura
SDWorx