Voka|VeGHO verdedigt de belangen van de havenbedrijven op alle beleidsniveaus.
Via analyses, opinies en positieve samenwerkingen werken we elke dag voor een gunstig en bedrijfsvriendelijk klimaat (mobiliteit, infrastructuur, arbeidsmarkt,..). Daartoe onderhouden we nauwe contacten met de lokale en regionale overheden.
Als stem van de haven gerelateerde bedrijven in North Sea Port verzamelen we hun belangen. We maken deze kenbaar en verdedigen ze, zodanig dat deze hoog op de politieke agenda blijven. Dit doen we zoals steeds met onderbouwde standpunten aan de hand van studies waarbij we maximaal inspelen op de sociaaleconomische uitdagingen en nieuwe ontwikkelingen in North Sea Port.
Op deze pagina kan u een overzicht vinden van de lopende lobbydossiers onderverdeeld in mobiliteit en ruimtelijke ordening, fiscaliteit, arbeidsmarkt en innovatie
Dossier in de kijker
Veilig fietsen in de haven
Het woon-werkverkeer in de haven moet duurzamer en veiliger. Lees er hier alles over.
Voka-Vegho verdedigt de belangen van ondernemingen op deze domeinen
Voka-VeGHO zet zich in voor een efficiënte en veilige inrichting van wegen voor iedere weggebruiker in de haven en een vlotte afstemming van vervoersmodi, ook over de landsgrenzen heen.
Een belangrijk deel van de inkomsten van de lokale overheden wordt verhaald op ondernemingen. Voka-VeGHO bepleit maximaal de vermindering tot afschaffing van gedateerde belastingen zoals deze op drijfkracht en waakt voor de invoering van nieuwe of hogere fiscale lasten.
Met 65.000 direct en indirecte werknemers in de Gentse haven is North Sea Port de belangrijkste economische cluster in Oost-Vlaanderen. Daarom vindt Voka-VeGHO dat een kwalitatieve en duurzame tewerkstelling in en rond de haven primeert. De focus ligt op acties zoals vacaturegericht op te leiden en het optimaliseren van grensoverschrijdend vervoer van en naar de haven.
North Sea Port kan enkel zijn plaats op het wereldtoneel vrijwaren als het blijft inzetten op technologische ontwikkelingen en investeringen. Voka-VeGHO pleit dan ook voor constante aandacht voor de ontwikkeling van industrie 4.0, AR en AI toepassingen in de haven, zelfrijdende auto’s,.. Om deze innovatie te stimuleren zorgt Voka-VeGHO dat dit soort zaken hoog op de agenda blijven staan.

Mobiliteit en ruimtelijke ordening
Beschrijving
Meulestedebrug moet vervangen worden voor een gegarandeerde, veilige en vlotte toegang in en uit de haven.
Status | Wat wil Voka? |
---|---|
|
|
Beschrijving
Het R4WO project is cruciaal voor de toekomst van NSP. Door het ombouwen van de R4 Oost-West tot primaire weg, via het wegnemen van gelijkgrondse kruispunten, zal er een vlottere en veiligere doorstroming ontstaan. Het project is een combinatie van 18 knooppunten.
Status | Wat wil Voka? |
---|---|
|
|
Voor de laatste stand van zaken? Klik hier.
Beschrijving
De goederenspoorlijn in het oostelijk deel van de haven ombouwen zodat het ook voor personenvervoer geschikt wordt.
Er werken meer dan 10 000 mensen in dit gebied dat nu quasi enkel met de wagen te bereiken is.
Status | Wat wil Voka? |
---|---|
|
|
BESCHRIJVING
Door het sluiten van de Gentse ring (R4) aan de noordzijde, bij voorkeur door middel van een tunnel onder het Sifferdok. Op deze manier vermijdt dit 30km omrijden over Zelzate of rijden door de zuidelijke havenontsluiting.
Die ontsluiting is vandaag woongebied en wordt dat in de toekomst nog meer. Een brug (siffer-light) is suboptimaal gezien dit de activiteiten ten zuiden van de verbinding kan bemoeilijken.
Status | Wat wil Voka? |
---|---|
|
|
Beschrijving
De fiets wordt belangrijker en belangrijker als vervoersmiddel in de haven. De ontsluiting van de haven en de havenbedrijven via vlotte en veilige fietsverbindingen. De haven is reeds op een aantal punten goed ontsloten (R4, Skaldenstraat, Langerbruggestraat…) voor fietsers. Al blijven er nog heel wat zwarte punten over. Zo blijven een aantal wegen fiets onveilig en sommige bedrijven (ook bedrijfsintern) blijven ook moeilijk toegankelijk.
Status | Wat wil Voka? |
---|---|
|
|
Fiscaliteit in de haven
Beschrijving
Stad Gent belast bedrijven die motoren gebruiken bij de productie. Deze gedateerde, archaïsche belasting , heeft vooral zijn uiting op de havenbedrijven.
Status | Wat wil Voka? |
---|---|
|
|
Arbeidsmarkt
Beschrijving
Werkzoekenden vinden te weinig de weg naar de havenbedrijven. Ze worden niet efficiënt genoeg toegeleid en opgeleid. Daarnaast wordt de bereikbaarheid van de haven als slecht ervaren.
Status | Wat wil Voka? |
---|---|
Op initiatief van Vegho heeft Gent een engagement aangegaan om dit aan te pakken. Dit heeft 3 luiken:
|
|
De haven van de toekomst
Beschrijving
Het gebruik van drones in de haven voor het uitvoeren van beveiligingstaken, locatie- en voorraadbepalingen, controle van voertuigen en schepen
Status | Wat wil Voka? |
---|---|
|
|