Distributieovereenkomsten staan volop in de aandacht. Nieuwe regels rond precontractuele informatie en spraakmakende arresten van het Hof van Justitie en Belgische rechtbanken sturen het speelveld bij. Deze opleiding belicht wat er precies is veranderd, wat dat betekent voor jouw contracten en welke acties je nu best neemt.
Je krijgt een compacte update van de belangrijkste wetswijzigingen en rechtspraak in het distributierecht. We vertalen juridische ontwikkelingen naar concrete keuzes in je dagelijkse praktijk: van het informeren van je zakenpartners voor je tekent tot het bijsturen van bestaande contracten en het beheersen van geschillen. Je vertrekt met duidelijke richtlijnen, checklists en aandachtspunten om risico’s te beperken en opportuniteiten te benutten.
Wat heb je geleerd na deze opleiding?
- Het actuele kader van distributie anno 2025 scherp samenvatten
- De nieuwe precontractuele informatieverplichtingen correct toepassen
- Contractclausules beoordelen op risico en afdwingbaarheid
- Impact van recente arresten op jouw distributiemodel inschatten
- Documentatie en procedures opzetten die aan de regels voldoen
- Typische valkuilen in commerciële samenwerking vermijden
- Geschillen sneller inschatten en aanpakken
- Heldere do’s en don’ts voor onderhandelingen en heronderhandelingen
- Praktische checklists gebruiken voor intake en contractreview
- Jouw actieplan bepalen voor updates aan bestaande afspraken
Doelgroep en voorkennis
- Bedrijfsjuristen
- Commerciële en sales profielen
- C-levels
Voorkennis: enige notie van het distributierecht is vereist.
- Inleiding
Beknopte stand van zaken distributie anno 2025 - Recente wetsontwikkelingen
Bespreking van de belangrijkste wetgevende evoluties, met bijzondere aandacht voor de wijzigingen en uitbreidingen inzake de precontractuele informatieverplichtingen bij commerciële samenwerkingsovereenkomsten - Selectie van recente rechtspraak inzake distributie
Overzicht en analyse van recente rechtspraak in België en Europa betreffende distributie - Besluit en key takeaways
Slotbeschouwing: is 2025 voor distributie een jaar van fundamentele verandering of louter van verfijning en bijsturing?
Jouw docenten
Maak kennis met Jo Willems, Partner bij Lydian
Jo is vennoot en Board Member bij Lydian en leidt de praktijken Commercial en Dispute Resolution. Hij begeleidt cliënten in complexe, strategische geschillen en adviseert over onder meer distributie, productaansprakelijkheid, beroepsaansprakelijkheid en corporate litigation. Jo publiceerde over class actions in het Belgisch recht en wordt geregeld vermeld in toonaangevende gidsen zoals Chambers en Legal 500.
Maak kennis met Nik Vanheer, Senior Associate bij Lydian
Nik is actief in de praktijken Commercial en Dispute Resolution en in de afdeling Insurance & Reinsurance. Hij ondersteunt cliënten in geschillen en adviestrajecten binnen ondernemings- en commercieel recht, met aandacht voor commerciële samenwerkings- en dienstenovereenkomsten, verzekering, productaansprakelijkheid, vrijwaring voor verborgen gebreken en oneerlijke marktpraktijken. Nik is een veelgevraagd spreker over onder meer distributierecht, bestuurdersaansprakelijkheid, (inter)nationaal kooprecht en contractmanagement.
Hulp nodig of meer informatie over uw inschrijving? Contacteer:
Geert Van Malcot
Manager Kameracademie I themanetwerken
Full bio of Geert Van Malcot
Ina Philips
Coördinator Kameracademie I themanetwerken
Full bio of Ina Philips












