De Europese Green Deal uit 2019 en de concrete Fit For 55-doelstellingen moeten onze economie en samenleving transformeren om aan de EU-klimaatambities te voldoen. Een essentieel onderdeel van deze plannen is duurzame financiering. Investeringen moeten gestuurd worden in de richting van klimaatneutrale, groene en duurzame economische activiteiten.
In deze sessie, een samenwerking tussen Voka - Kvk Vlaams-Brabant, Voka Metropolitan, miK (Milieu-infopunt voor de kmo) en VLEVA, behandelen we twee Europese initiatieven die de omschakeling naar duurzame financiering vormgeven: We richten ons ten eerste op de duurzaamheidsrapportage door ondernemingen, zoals voorgesteld in de Corporate Sustainability Directive (CSRD) van 21 april 2021. Ten tweede lichten we de Corporate Sustainability Due Diligence Richtlijn van 23 februari 2022 en de zorgvuldigheidsplicht van ondernemingen en hun waardeketen, toe.
Wat zijn de nieuwe regels en verplichtingen die CSRD met zich meeneemt? Hoe krijgt de verplichting tot Due Diligence vorm? Naast dit informatieve deel, zullen we ook concreet kijken naar de gevolgen voor Vlaamse ondernemingen. Aan welke verplichtingen zullen zij moeten voldoen zodra de nieuwe regels van kracht worden? Aan welke veranderingen mogen ondernemingen zich verwachten en wat is de timing?
Programma
- 09u30 - Onthaal met koffie door Voka Vlaams-Brabant, Voka Metropolitan en VLEVA
- 10u00 - Duurzaamheidsrapportage voor ondernemingen – Het Europese initiatief toegelicht
- 10u30 - Impact op en veranderingen voor Vlaamse ondernemingen
- 11u10 - Due Diligence - zorgvuldigheidsplicht voor ondernemingen en hun waardeketen - Het Europees initiatief toegelicht
- 11u40 - Vragenronde duurzaamheidsrapportage en zorgvuldigheidsplicht
- 12u00 - Broodjeslunch en mogelijkheid te spreken met de verschillende sprekers
- 13u00 - Einde
Sprekers
- Charlotte Vandierendonck, Studio D
- Saartje Boutsen, Studio D
- Matthew Welch, Degroof Petercam
- Franc Bogovic, Financ&Invest Brussels