Met de recente Europese Green Deal en de klimaatwet kunnen we er niet meer omheen. We moeten collectief stappen zetten in de transitie naar een duurzame samenleving met ecologische, economische en sociale veerkracht. Daarom organiseren we een Lerend Netwerk Duurzaam Ondernemen. Met de duurzame ontwikkelingsdoelstellingen van de Verenigde Naties als bedrijfskompas, gaan we samen op zoek naar goede praktijken, laten ons inspireren door experts of specifieke cases en delen kennis en ervaring met gelijkgestemden.
Lerend Netwerk Duurzaam Ondernemen
In een lerend netwerk leer je niet alleen van een expert maar je deelt ook geel wat waardevolle kennis en ervaring met andere bedrijven.
- Netwerk van gelijkgestemden
- Uitwisseling van kennis en ervaring staat centraal
- In een open en vertrouwelijke omgeving
- Met deelnemers uit heterogene bedrijven en sectoren
- Een programma op maat van de deelnemers - de thema's worden bepaald door de deelnemers van de groep
- 5 sessies gespreid over een werkingsjaar van september tot juni
- De sessies vinden plaats bij Voka en de deelnemende bedrijven
Mogelijke thema's in het Lerend Netwerk Duurzaam Ondernemen
- De duurzaamheidsdoelstellingen van de Verenigde Naties
- Duurzame consumptie en productie inclusief afvalbeheer en circulaire economie
- Sociale en economische inclusie
- Behoorlijk bestuur, stakeholdermanagement en duurzaamheidsverslaggeving
- Duurzame mobiliteit
- Veiligheid en gezondheid
- Competentie- en talenbeleid
- Duurzame energie en rationeel energiegebruik
- Duurzame bedrijfsinfrastructuur
- Duurzaamheids- en klimaatbeleid
- CO² - reductie en biodiversiteit
- Duurzaam watergebruik
Ontdek samen met anderen de meerwaarde van duurzaam ondernemen
Kom ervaringen delen met andere bedrijven of laat je inspireren door experts die het interactief debat aangaan. Dit lerend netwerk staat open voor bedrijfsleiders en managers of medewerkers die actief zijn in HSE, HR, CSR, productie, ... van ondernemingen die zich duurzaam willen verbeteren tot een future proof bedrijf.
Meer informatie
Contacteer Guido Evens - guido.evens@voka.be of 0471 70 13 85
of Melissa Dubois - melissa.dubois@voka.be of 0471 81 37 60
