Realiseer jouw internationale groeiambities.
Er zijn heel wat manieren om internationaal zaken te doen. Zo kan je zoeken naar een geschikte distributeur of een agent aanstellen, maar evengoed kan je besluiten dat je beter zelf een buitenlands kantoor opricht. Maar wat zijn nu de voor- en nadelen van deze verschillende structuren? Wat is op dit moment de beste keuze voor jouw bedrijf? En hoe pak je dit dan concreet aan? In deze driedelige opleiding kom je dit allemaal te weten.
Deze opleiding is een ideale gelegenheid om jouw best practices te delen onder collega-ondernemers, maar ook de problemen waar je tegen aan botst. Van twee experts verneem je zowel op sales en marketing vlak als op juridisch vlak op welke manieren je een nieuwe internationale markt kan betreden.
PROGRAMMA
Sessie 1: 23 oktober 2023 (13u-18u) – Sales- en marketing
- Bepaal jouw internationale commerciële strategie
- Bedrijfsgroei door sales en marketing op elkaar af te stemmen
- Voor-en nadelen van de verschillende marktbenaderingen
Sessie 2: 6 november 2023 (13u-18u) – Sales- en marketing
- Bepaal jouw internationale markt en klant
- Waarde creatie proces: criteria en differentiatie
- Distributiemanagement in een internationale context
Sessie 3: 14 november 2023 (13u-18u) – Juridische insteek
- Voorwerp en werking
- Verkoopconcessie
- Franchising
- Handelsagentuur
- Licentie
- Totstandkoming
- Precontractuele fase
- Formaliteiten
- Uitvoering
- Bevoegde rechter
- Toepasselijk recht
- Arbitrage
- Contractuele uitwerking
- Beëindiging
Wil je internationaal doorbreken, nieuwe buitenlandse markten verkennen en jouw internationale groei naar een hoger niveau tillen? Dan is deze opleiding zeker voor jou!
DOELGROEP
Sales managers, business development managers, export managers en zaakvoerders.
SPREKERS
Benny Van Calster, freelance marketing consultant en interim manager bij CapitalM en Geert Philipsen, advocaat bij GSJ Advocaten.