Overslaan en naar de inhoud gaan

Navigatie

Terug naar het overzicht

“Bryo StartUp Advanced laat me stappen vooruit zetten”

Wanneer je start-up groeit, veranderen ook de uitdagingen. Bryo StartUp Advanced richt zich tot ondernemers met een marktklaar product, een schaalbaar businessmodel en de ambitie om verder te groeien. Gedurende een jaar krijgen ze intensieve begeleiding via werkbijeenkomsten, individuele coaching en feedback door een coach en expertenraad. 3 deelnemers vertellen wat het traject voor hen betekende.

Aline Ollevier (Nozzle) - “Je eigen tunnelvisie doorbreken”

Het Brugse Nozzle produceert bureaustoelen op basis van upcycled materiaal en 3D-printing. Niet het soort met 20 verschillende instellingen, maar een stoel die dankzij een 3D-scan volledig op het lichaam van de gebruiker wordt afgestemd. “Het vergt een radicaal ander businessmodel”, geeft oprichter en ergotherapeut Aline Ollevier toe. “Dat maakte het niet eenvoudig om in de markt te zetten. Gelukkig kan ik als lid van Brugge.Inc, de hub voor innovatieve starters, al sinds de oprichting rekenen op individuele business coaching en een community van jonge ondernemers. Naarmate orders groter werden en vraagstukken meer over schalen, investeerders en werknemers begonnen te gaan, had ik echter nood aan meer specifieke antwoorden.”

Die antwoorden kreeg Aline tijdens het Bryo StartUp Advanced traject, al waren het niet noodzakelijk degene die ze verwacht had. “Dat is precies het boeiende aan dit programma. Er wordt met zoveel verschillende blikken en vanuit zoveel verschillende perspectieven naar je zaak gekeken, dat je verplicht wordt om je eigen tunnelvisie te doorbreken. Want wat voor jou evident lijkt, is dat voor een ander misschien niet. Zeker wanneer je alleen onderneemt, is dat een bijzondere meerwaarde.” Zowel in de sprekers als in de andere deelnemers vond Aline een waardevol klankbord, net als in de één-op-éénbegeleiding. “Mijn coach voelde heel goed aan hoe ze met me om moest gaan en gaf me meer dan eens een spreekwoordelijke schop onder mijn kont. Ze volgde alles heel nauwgezet op en sprak me erop aan als ik iets had laten liggen, maar wist ook de juiste vragen te stellen en slim bij te sturen. Die hands-on aanpak zorgt ervoor dat je op korte termijn echt gerichte stappen vooruit kan zetten.”

www.nozzle.be

Marieke Hollevoet & Stijn Blomme (Sitetrip) - “Heel wat zaadjes geplant”

Marieke Hollevoet en Stijn Blomme staan samen aan het hoofd van web agency Sitetrip. Marieke richtte het bedrijf 3 jaar geleden op met als doel om zich vooral met maatwerk en persoonlijke begeleiding te onderscheiden. “We hadden geen enkele ervaring als zaakvoerder”, lacht Marieke. “De eerste stappen wisten we zelf nog te zetten, maar toen we ons echt op groei wilden gaan richten, botsten we op de grenzen van onze kennis. We wisten niet welke stappen we eerst moesten zetten of hoe we de juiste klanten moesten bereiken. Daarom meldden we ons aan voor Bryo StartUp Advanced.”

“Voordien vroegen we ons continu af of we wel aan alles gedacht hadden”, illustreert Stijn. “Dankzij de brede scope van de sessies weten we precies wat er wanneer aan de orde is. Zelfs al hebben we nog niet alle kennis meteen nodig, dan weten we in de toekomst wel hoe we ergens aan moeten beginnen. Dat schept vertrouwen.” Marieke: “Eigenlijk zijn het ontelbare zaadjes die geplant worden. Afhankelijk van waar je staat en wat je nodig hebt, ga je daar verder mee aan de slag. Bij ons leidde dat bijvoorbeeld tot kleine aanpassingen in ons boekhoudsysteem, maar evenzeer tot een betere definitie van wat we doen en het inzicht dat we pro-actief onze droomklanten moeten benaderen. Die zaken gaan we nu verder uitbouwen.” De grootste meerwaarde is volgens Stijn en Marieke dan ook simpelweg dat het traject je doet stilstaan bij je zaak. “De meeste ondernemers zijn vooral druk aan het werk voor hun klanten. Dat is logisch, maar daardoor schuift het bredere plaatje naar de achtergrond. Bryo doorbreekt dat patroon. De meetings liggen nu eenmaal vast, je moet je bedrijf en je problemen aan zowel andere deelnemers als je coach voorstellen en uit alle hoeken komen er kritische vragen. Die mindset trachten we na afloop van het traject echt vast te houden.”

www.sitetrip.be

Simon Blondeel & Alana Plancke (Captiv) - “We hebben onze fundamenten verstevigd”

Begin 2024 gingen freelancers Alana Plancke en Simon Blondeel van start met een gloednieuw project. Met Captiv creëren ze sindsdien reels en andere short content voor kmo’s en bedrijven die hun merk via social media willen versterken. “Als jonge ondernemers vonden we het belangrijk om ons met de juiste mensen te omringen”, vertelt Alana. “We namen onder meer een businesscoach onder de arm, maar voelden ons ook aangesproken door de manier waarop de Voka-trajecten georganiseerd worden. Zowel de begeleiding van echte ondernemers als de kleine groepen, de goede screening en de diversiteit van deelnemende bedrijven leken ons een mooie manier om van elkaar te leren en ons netwerk te versterken.”

Alana en Simon trokken naar Bryo Advanced met een rugzak vol, veelal praktische, vragen. Hoe werven we nieuwe mensen aan? Hoe zetten we ons aanbod op punt? Hoe leggen we onze prijzen vast? “De verwachting was dat Bryo dat soort operationele zaken voor ons zou uitklaren en onze dagelijkse structuur zou optimaliseren. Toen onze coach tijdens de allereerste sessie meteen onze hele strategie in vraag begon te stellen, was dat dus wel even slikken. Maar achteraf zien we dat het nodig was. Zonder dat we ons ervan bewust waren, spendeerden we bijvoorbeeld veel tijd aan het aantrekken van de verkeerde klanten. Bryo heeft ons wakker geschud en verplicht om echt aan de fundamenten te werken. Nu die goed liggen, is ook de richting duidelijk. Veel operationele zaken waar we vroeger tegenaan liepen, lossen sindsdien zichzelf op.” Intussen kijken Alana en Simon al uit naar eventuele vervolgtrajecten. “Je krijgt heel wat return van zo’n Voka-opleiding. Door samen te gaan en na elke sessie tijd in te plannen voor de verwerking, zorgen we bovendien dat er geen informatie verloren gaat.”

www.captiv.be

Over het traject

Bryo StartUp Advanced biedt één jaar intensieve begeleiding met 8 collectieve sessies, individuele en peerto- peer coaching en concrete tools voor je onderneming. Samen met andere groeiondernemers werk je onder meer rond strategie, leiderschap, teamontwikkeling, organisatiestructuur en groeikapitaal. De kick-off vindt plaats op vrijdag 25 september 2026. De locatie verschilt per sessie en wordt afgestemd met de deelnemers.

Meer info: evy.debruyker@voka.be 

  • Dynamate-Sonical-Van Roey
  • Citymesh
  • Wiels
  • Titeca
  • WV - Accent
  • ING
  • SDWorx