Skip to main content
  • Nieuws
  • Limburgse leerlingen zijn Benelux-top in programmeren op FIRST Lego League

Limburgse leerlingen zijn Benelux-top in programmeren op FIRST Lego League

  • 19/02/2019

Drie Limburgse teams namen deel aan de Benelux-finale van de FIRST LEGO League, een techniekwedstrijd met Lego-robots. De drie ploegen eindigden allemaal in de top zes (plaats 2, 4 en 6) van het belangrijkste onderdeel, de programmering van de robots. “We gaan niet met overwinning naar huis, maar deze collectieve topprestatie toont wel dat de Limburgse ploegen een geweldige voorbereiding achter de rug hebben”, vinden Johann Leten, gedelegeerd bestuurder van Voka – Kamer van Koophandel Limburg, en Chris Slaets, directeur van Confederatie Bouw Limburg.

FLL topprestatie

Voka – KvK Limburg en Confederatie Bouw Limburg organiseerden op 30 november de Limburgse finale van de FIRST LEGO League. Er namen toen 53 ploegen deel, goed voor 750 leerlingen. De eerste drie teams verzekerden zich via die weg voor een plaats op de Benelux-finale in Eindhoven. Daar namen de 50 sterkste teams aan deel.

Plaats 2, 4 en 6

Onze leerlingen stelden in Nederlands Brabant allesbehalve teleur en scoorden uitmuntend in de categorie voor het programmeren van de robot. Team Zipa 2 (Freinetschool de Step, Beringen) greep net naast de beker en eindigde tweede, Team Space Cookies (Sint-Martinusscholen, Herk-de-Stad) en Spacedroïds (TISM, Bree) werden respectievelijk vierde en zesde in het onderdeel.

“We grijpen net naast een overwinning, maar dat neemt niet weg dat onze leerlingen Limburg op de Lego-kaart hebben gezet”, zeggen Johann Leten en Chris Slaets. “De programmering van de robots gebeurt tijdens de voorbereiding en is dus een werk van lange adem. Onze Limburgse ploegen hebben getoond dat ze een succesvolle en leerrijke aanloop hebben genomen. De steun van de leerkrachten, scholen en ondernemingen was hierbij bovendien van groot belang”, zegt Chris Slaets.

Johann Leten: “Eens te meer bewijzen we dat onze inspanningen voor meer STEM-enthousiasme hun vruchten afwerpen. Daar heeft onze arbeidsmarkt meer dan ooit nood aan en met ons SALVO-actieplan (Strategisch Actieplan Limburg tot de Vierde Orde) proberen we de mismatch meer en meer weg te werken.”

Zipa 2
Zipa 2 (Freintschool De Step Beringen)

 

Space Cookies
Space Cookies (SMS Herk-de-Stad)

 

SpaceDroïds
SpaceDroïds (Tism Bree)

 

 

Meer weten over Techniekpromotie en de FIRST LEGO League?

Contactpersoon

Kristof Thijs

Coördinator Onderwijs