Skip to main content
Map
  • Nieuws
  • Driekwart ondernemers bezorgd over mentaal welzijn medewerkers

Driekwart ondernemers bezorgd over mentaal welzijn medewerkers

  • 17/03/2021

Driekwart van de private werkgevers in Antwerpen en het Waasland geeft vandaag aan ‘bezorgd tot zeer bezorgd’ te zijn over het mentaal welzijn van hun medewerkers. 48 procent zegt ook concrete aanwijzingen te hebben dat hun werknemers het psychisch moeilijk krijgen door het maandenlange telewerken.  Dat blijkt uit een bevraging van Voka bij meer dan 150 bedrijven uit onze regio.

Voka – Kamer van Koophandel Antwerpen-Waasland blijft achter het principe van telewerk staan om een derde golf te vermijden. Maar dringt er tegelijk bij de overheid op aan om de alarmsignalen ernstig te nemen. Gedelegeerd bestuurde Luc Luwel: ‘Een nieuwe opstoot van het virus is het slechtste wat onze economie vandaag kan overkomen. Telewerken blijft dus een belangrijk instrument in de bestrijding van de pandemie. Maar het moet dan wel op een manier georganiseerd zijn, die voor iedereen haalbaar is. Sommige werknemers die geen gezin hebben, leven al maanden in een sociaal isolement. En voor wie wel een gezin heeft brengt de combinatie thuiswerk, kinderen, gezinsleven erg veel stress met zich mee. De resultaten van onze bevraging, tonen aan dat we stilaan naar een breekpunt gaan.’

De Kamer Antwerpen-Waasland vraagt dan ook om een versoepeling van het telewerk van zodra dat mogelijk is. Luc Luwel: ‘In onze eigen organisatie en bij zowat al onze leden horen we dat werknemers zelf vragende partij zijn voor terugkeermomenten naar de werkvloer. Het zou goed zijn mochten we daar tegen het volgende overlegcomité concreet zicht op krijgen. Op wat er mogelijk is, zonder daar zware administratieve verplichtingen rond op te leggen. Zo een plan kan gekoppeld worden aan versneld vaccineren en het inzetten op sneltests in bedrijven of sectoren waar amper of niet aan telewerk kan worden gedaan, zoals in de maakindustrie of de bouw.’

'In onze eigen organisatie en bij zowat al onze leden horen we dat werknemers zelf vragende partij zijn voor terugkeermomenten naar de werkvloer. Het zou goed zijn mochten we daar tegen het volgende overlegcomité concreet zicht op krijgen.'

Luc Luwel, gedelegeerd bestuurder

Uit de enquête kwam nog een aantal andere opmerkelijke resultaten naar voor. Zo wil 54 procent van de werkgevers bij versoepeling van telewerk de keuze over terugkeermomenten aan de werknemers zelf laten.

Ook de invloed voor de arbeidsorganisatie op lange termijn wordt duidelijk. Voor de coronacrisis kende 56 procent van de werkgevers in Antwerpen en het Waasland geen enkele vorm van telewerk. Na de crisis zou slecht 29 procent teruggaan naar de oude situatie zonder telewerk. 22 procent zou kiezen voor een regime van één dag thuis- of telewerken per week. 16 procent van de bevraagde werkgevers opteert voor twee dagen thuiswerk per week.

resultaten enquête

Contactpersoon

Pieter Leuridan

Communicatiemanager

AW_Welt Whitepaper Inclusieve leidinggevende
AW_Welt_6stappenplan
AW_Digitalisering